Commerzbank dostala pokutu pre zlyhanie v boji proti praniu špinavých peňazí

Nemecký úrad pre dohľad nad finančnými trhmi (Bafin) vymeral spoločnosti Commerzbank pokutu vo výške 1,45 milióna eur z dôvodu pochybení v boji proti praniu špinavých peňazí. Informuje o tom správa z agentúry DPA.

Commerzbank a jej divízia elektronického bankovníctva Comdirect Bank, ktorú spoločnosť v plnej miere prevzala v roku 2020, porušili svoje povinnosti v oblasti dohľadu, oznámil v pondelok Bafin. „V dôsledku nedostatočného dohľadu zamestnanci porušili povinnosti v oblasti prania špinavých peňazí tým, že včas alebo dostatočne neaktualizovali údaje o klientoch a neprijali dostatočné interné bezpečnostné opatrenia,“ dodal úrad.

Hovorkyňa banky v reakcii na rozhodnutie uviedla, že začlenenie spoločnosti Comdirect Bank do skupiny sprevádzali problémy, všetky otázky súvisiace s aktualizáciou údajov o klientoch a zefektívnením procesov však definitívne vyriešila už v roku 2022. V rámci integračného procesu bola podľa nej banka v neustálom a intenzívnom kontakte s dozornými orgánmi. Bafin ďalej uviedol, že rozhodnutie o pokute sa stalo právoplatným k 28. marcu.

Viac o téme: Commerrzbank , pokuta , pranie špinavých peňazí

Súvisiace články

Aktuálne správy