Banka UBS vykázala v treťom štvrťroku stratu 785 miliónov dolárov

Švajčiarska banka UBS utrpela v treťom štvrťroku vysokú stratu. Po úprave o náklady súvisiace s integráciou spoločnosti Credit Suisse (CS) dosiahla výrazný zisk pred zdanením. Informujú o tom agentúry AFP a DPA.

Najväčšia švajčiarska banka UBS v utorok oznámila, že za tri mesiace do konca septembra vykázala stratu 785 miliónov dolárov (730,84 milióna eur). Uplynulý štvrťrok bol prvým obdobím, v ktorom UBS zahrnula Credit Suisse do svojich finančných výkazov v plnej miere. Po úprave, teda bez nákladov na integráciu Credit Suisse, dosiahla UBS zisk pred zdanením vo výške 844 miliónov eur.

Situácia v Credit Suisse sa v treťom štvrťroku ďalej stabilizovala a prvýkrát od prvého kvartálu 2022 sa jej podarilo dosiahnuť prísun nových peňazí v oblasti správy majetku, uviedla UBS v tlačovej správe. Celkovo skupina UBS získala v treťom štvrťroku vo svojej hlavnej činnosti, globálnej správe majetku, čisté nové prostriedky vo výške 22 miliárd USD. V dôsledku toho spravovala ku koncu septembra aktíva v celkovej hodnote viac ako 5 biliónov USD.

Viac o téme: banky , Credit Suisse , strata , Švajčiarsko , UBS , zisk

Súvisiace články

Aktuálne správy