OMV na Slovensku kupuje sieť čerpacích staníc Benzinol

OMV Slovensko, dcérska spoločnosť rakúskej spoločnosti OMV so sídlom vo Viedni, oznámila prevzatie 21 čerpacích staníc na Slovensku od spoločnosti Benzinol s opciou na získanie ďalších šesť čerpacích staníc. Ukončenie transakcie sa očakáva v druhom štvrťroku 2024 a podlieha schváleniu regulačnými orgánmi, informovala v utorok OMV. Protimonopolný úrad (PMÚ) SR vydal v polovici februára rozhodnutie, ktorým OMV Slovensko udelil výnimku zo zákazu vykonávať práva a povinnosti vyplývajúce z koncentrácie.

OMV aj doteraz malo druhú najväčšiu sieť s viac ako stovkou čerpacích staníc. Začlenením lokalít Benzinolu sa pozícia spoločnosti ako trhovej dvojky ešte posilní. V rámci akvizície príde v najbližšom období k rebrandingu nových čerpacích staníc a následne k ich rekonštrukcii. 

„Využili sme príležitosť a prijali ponuku Benzinolu. Vďaka tejto akvizícii sa zvýši dostupnosť kvalitných služieb poskytovaných v sieti čerpacích staníc OMV. Tešíme sa, že na našich nových prevádzkach privítame nových zákazníkov a poskytneme im všetko, čo na cestách potrebujú,“ uviedla retail mamažérka OMV Slovensko Miriam Fellingerová. 

Benzinol na Slovensku prevádzkuje 27 čerpacích staníc. Väčšina z nich sa nachádza na západnom a na severe stredného Slovenska. Spoločnosť OMV vstúpila na slovenský trh v roku 1991. OMV Slovensko sídli v Bratislave a so 105 čerpacími stanicami má na Slovensku 17 % podiel na trhu.

Viac o téme: benzín , čerpacie stanice , OMV , Protimonopolný úrad SR PMÚ

Súvisiace články

Aktuálne správy