Eurokomisia začala vyšetrovanie dvoch čínskych výrobcov solárnych panelov

Európska komisia (EK) začala v stredu vyšetrovať dvoch čínskych výrobcov solárnych panelov pre podozrenie z čerpania štátnych dotácií, ktoré znevýhodňujú ich konkurentov v Európe.

Komisia podľa svojho vyjadrenia preskúma, či príslušné subjekty vďaka neférovej podpore získali v Európskej únii (EÚ) verejné zákazky. Vyšetrovanie sa zameriava na rumunskú skupinu Enevo a nemeckú dcérsku spoločnosť čínskeho koncernu Longi Green Energy Technology, ktorý je najväčším výrobcom solárnych panelov na svete a jeho plným vlastníkom je čínska štátna spoločnosť Shanghai Electric group. Vyšetrovanie sa začína vzhľadom na informácie o tom, že obe firmy čerpali zo zahraničia dotácie, ktoré narúšajú vnútorný trh, oznámila Komisia.

Obe konzorciá sa prihlásili do verejnej súťaže o výstavbu a prevádzkovanie fotovoltického parku v Rumunsku, ktorý má byť čiastočne financovaný z európskych fondov. Cieľom vyšetrovaní je zabezpečiť, aby spoločnosti na trhu EÚ boli konkurencieschopné a hrali podľa pravidiel, uviedol európsky komisár pre vnútorný trh Thierry Breton.

Viac o téme: Čína , dotácie , Európska komisia EK , Európska únia EÚ , konkurencieschopnosť , solárna energia , vyšetrovanie

Súvisiace články

Aktuálne správy