Ceny ropy v stredu klesli: Môže za to viacero faktorov

Ceny ropy v stredu ráno klesli po tom, ako ďalší predstavitelia Federálneho rezervného systému (Fed) signalizovali, že znížene úrokových sadzieb v USA zatiaľ považujú za predčasné, najmä vzhľadom na riziká rastu inflácie. Trh na druhej strane podporila správa, že ropný kartel OPEC+ zvažuje predĺženie ťažobných kvót. Informuje o tom správa z agentúry Reuters a údaje agentúry Bloomberg.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v apríli sa v stredu o 6.19 h SEČ predával po 78,52 USD (72,33 eura). To bolo o 35 centov alebo 0,44 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena aprílového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 40 centov alebo 0,48 % na 83,04 USD za barel. V utorok (27. 2.) si oba kontrakty pripísali viac ako 1 USD po tom, ako agentúra Reuters informovala, že Organizácia krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a jej spojenci na čele s Ruskom pravdepodobne v marci oznámia predĺženie dobrovoľných produkčných kvót minimálne do júnového stretnutia ministrov.
(1 EUR = 1,0856 USD)

Viac o téme: cena , Fed , OPEC+ , pokles , ropa

Súvisiace články

Aktuálne správy