Ceny ropy sa v utorok ráno mierne znížili

Ceny ropy sa v utorok ráno mierne znížili, keďže investori čakajú na kľúčové údaje o inflácii v USA a na výsledok stretnutia Federálneho rezervného systému (Fed), aby získali jasnejší obraz o tom, kam inflácia smeruje a ako to ovplyvní dopyt po palivách.

V predchádzajúcom dni stúpli ceny komodity o takmer 3 % na týždenné maximum. Podporili ich očakávania, že sezóna letných dovoleniek na severnej pologuli prinesie tento rok rast dopytu po palivách. Ale podľa niektorých analytikov budú zisky z ropy pravdepodobne len krátkodobé vzhľadom na vyhliadky na vyššie úrokové sadzby Fed.Zverejnenie údajov o vývoji spotrebiteľských cien v USA v máji a záver dvojdňového zasadnutia Fedu sú naplánované na stredu (12. 6.).

Barel americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júli sa v utorok o 7.30 h SELČ predával po 77,68 USD (72,22 eura). To bolo o 6 centov alebo 0,08 % menej ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.Cena augustového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent klesla o 11 centov alebo 0,13 % na 81,52 USD za barel.

Viac o téme: ceny ropy , ropa , zníženie , zníženie cien

Súvisiace články

Aktuálne správy