Ceny ropy mierne vzrástli: Hodnota Brentu prekročila 82 dolárov za barel

Ceny ropy zaznamenali v piatok mierny rast, pričom cena Brentu prekročila 82 USD za barel (159 litrov). Trhy vyčkávajú najmä na rozhodnutie ropného zoskupenia OPEC+ o úrovni ťažby na 2. štvrťrok. Informuje správa agentúry Reuters a údajov agentúry Bloomberg.

 Cena severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v máji dosiahla do 7.45 h SEČ 82,23 USD za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená rast o 32 centov (0,39 %). Cena americkej ľahkej ropy WTI s aprílovým kontraktom dosiahla 78,50 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje rast o 24 centov (0,31 %).

Cena WTI zároveň smeruje za celý týždeň k rastu minimálne o 2,5 %. Cena Brentu sa predbežne udržuje v blízkosti úrovne, na ktorej ukončila predchádzajúci týždeň. Už tri týždne sa však drží výrazne nad hranicou 80 USD za barel.

Trhy momentálne čakajú na oznámenie štátov OPEC+ o produkčných plánoch na 2. štvrťrok tohto roka. Odhaduje sa, že organizácia, ktorá svoje rozhodnutie zverejní na budúci týždeň, oznámi predĺženie súčasnej úrovne ťažobných škrtov.

Viac o téme: americký dolár USD , barel , Brent , OPEC , rast , ropa , trh

Súvisiace články

Aktuálne správy