Benzín pokračuje v zdražovaní, cena nafty stagnuje!

, ČTK/red

Najpredávanejší benzín Natural 95 na Slovensku v prvom tomto týždni ďalej zdražel, ceny nafty sa nezmenili. Vyplýva to z aktuálnych údajov slovenského štatistického úradu, ktorý nanovo začal zverejňovať tiež ceny ďalších troch druhov palív.

Liter Naturalu 95 prišiel minulý týždeň na čerpacích staniciach v priemere na 1,553 eura. Zdražel tretí týždeň v rade na nové maximum od prelomu vlaňajšieho novembra a decembra. V medziročnom porovnaní cena tohto paliva stúpla o 4,2 percenta.

Priemerná cena litra nafty podľa oficiálnych údajov štatistikov zostala na 1,503 eura. Bola tak najlacnejšia od vlaňajšieho leta. Oproti začiatku vlaňajška cena nafty klesla o 7,2 percenta.

Štatistický úrad SR rozšíril zverejňovanie cien pohonných hmôt o ďalšie palivá. Okrem cien benzínov, nafty, skvapalneného zemného plynu (LNG), skvapalneného ropného plynu (LPG), stlačeného zemného plynu (CNG) novo začal informovať aj o cenách skvapalneného biometánu, vodíka a tiež elektriny na nabíjacích staniciach pre elektromobily.

Podľa aktuálnych údajov štatistikov pritom v prvom tohtoročnom týždni cena za kilowatthodinu elektriny pri AC nabíjaní elektromobilu predstavovala 0,41 eura, pri DC nabíjaní 0,55 eura a pri ultranabíjaní 0,69 eura. Priemerná cena vodíka predstavovala 21,6 eura za kilogram a rovnako kilogram bioLNG vyšiel na 2,274 eura.

Viac o téme: benzín , ceny palív , motorová nafta , nafta , palivá , pohonné hmoty , pohonné látky , Štatistický úrad SR ŠÚ

Súvisiace články

Aktuálne správy