Železničná spoločnosť Slovensko upozorňuje na zmenu prevádzky vlakov

Medzi Novými Zámkami a Šuranmi bude od štvrtka 18. apríla do stredy 24. apríla upravená prevádzka vlakov. Časť vlakov pôjde cez Palárikovo, niektoré budú nahradené autobusmi. Dôvodom je rekonštrukcia železničnej trate a modernizácia priecestí, ktorú uskutočňujú Železnice Slovenskej republiky (ŽSR). V pondelok o tom informoval hovorca ZSSK Dominik Drevický. 

„Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK) od štvrtka 18. apríla od 8.30 h do stredy 24. apríla do 16.50 h upraví prevádzku vlakov na úseku trate Nové Zámky – Šurany. Pre zachovanie plynulej železničnej prepravy odkloní jednu časť vlakov cez Palárikovo a ďalšiu nahradí autobusmi v uvedenom úseku,“ priblížil Drevický. 

Do obce Bánov tak budú počas obmedzení namiesto vlakov premávať každú hodinu náhradné autobusy zo Šurian aj Nových Zámkov. Pri osobných vlakoch na linkách Nové Zámky – Trnava a Nové Zámky – Levice bude medzi Šuranmi a Novými Zámkami zavedená náhradná autobusová doprava. 

Osobné vlaky linky Nové Zámky – Nitra pôjdu odklonom cez Palárikovo namiesto Bánova. „V staniciach Nové Zámky a Šurany budú k týmto vlakom zabezpečené všetky doterajšie prípoje na smery ako Praha, Budapešť, Komárno, Štúrovo, Bratislava a Zvolen,“ priblížil Drevický. 

Nočné rýchliky z Košíc do Nových Zámkov a späť pôjdu odklonom cez Palárikovo namiesto Bánova. Posilové osobné vlaky na trati Nové Zámky – Palárikovo a Nitra – Nové Zámky premávať nebudú. 

„Upozorňujeme cestujúcich, aby si pred cestou pozreli konkrétne obmedzenia súvisiace s ich spojením a zabezpečením prestupov,“ doplnil Drevický s tým, že jednotlivé zmeny v jazde vlakov na jednotlivých linkách i dočasný cestovný poriadok vlakov, ktoré výluka ovplyvní, možno nájsť na internetovej stránke ZSSK. 

Viac o téme: vlaky , železnica , Železnice Slovenskej republiky ŽSR , zmena

Súvisiace články

Aktuálne správy