V Bratislave sa začal veľtrh cestovného ruchu a gastra

V bratislavskej Inchebe začal vo štvrtok veľtrh cestovného ruchu ITF Slovakiatour a veľtrh Danubius Gastro. Tohtoročný ITF Slovakiatour zameraný na propagáciu cestovného ruchu ponúka po prvý raz kompletné zastúpenie všetkých slovenských regiónov a na podujatí sa zúčastní taktiež približne 80 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Chorvátska, Kuby, Maďarska, Poľska, Slovinska a Tuniska, priblížila spoločnosť Incheba. Oba veľtrhy budú trvať do soboty 1. februára.

„Tohtoročnou novinkou veľtrhu je dominantné postavenie slovenského cestovného ruchu prezentované hlavnými partnermi veľtrhu, a to Ministerstvom cestovného ruchu a športu SR a národnou organizáciou pre propagáciu cestovného ruchu Slovakia Travel,“ priblížila Incheba.

V rámci ponuky slovenského cestovného ruchu by mali odprezentovať možnosti na turistiku a trávenie voľného času aj Lesy SR a Vojenské lesy a majetky SR. Zahraničné krajiny zastúpené komerčnými subjektami ponúkajú návštevníkom cestovateľské možnosti v rámci celého sveta.

Ministerstvo v samostatnej expozícii priblíži svoju činnosť a ponuku domácich výrobcov potravín

Na Danubius Gastro sa predstavuje viac než 100 vystavovateľov zo Slovenska, Česka, Nemecka, Poľska, Rakúska a Talianska, pričom hlavným partnerom veľtrhu je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktoré v samostatnej expozícii priblíži svoju činnosť a ponuku domácich výrobcov potravín.

„Počas veľtrhu sa odprezentujú tiež vystavovatelia so širokým zastúpením potravín a nápojov ako mliečne a mäsové výrobky, ryby, zelenina, pečivo, káva, pivo, víno, sirupy a šťavy, prísady do jedál, polotovary a tak ďalej. Návštevníci sa opäť môžu tešiť na obľúbenú zónu malých pivovarov, ktorá prináša rôznorodú ponuku piva z remeselných pivovarov zo Slovenska aj Česka,“ doplnil organizátor podujatia.

Viac o téme: Bratislava , cestovný ruch , gastro , Incheba , Ministerstvo cestovného ruchu a športu SR MCRŠ , ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR MPRV , Slovensko , veľtrh

Súvisiace články

Aktuálne správy