Stellantis prinesie do Južnej Ameriky lacné čínske elektromobily

Nadnárodná automobilová skupina Stellantis plánuje predávať v Južnej Amerike elektrické vozidlá (EV) vyvinuté v spolupráci s čínskou spoločnosťou Zhejiang Leapmotor Technology. Obe automobilky uzavreli totiž dohodu o výrobe a predaji vozidiel na trhoch mimo Číny. Informuje správa Bloomberg.

Stellantis minulý rok kúpil podiel vo výške 21 % vo výrobcovi elektrických vozidiel Leapmotor za 1,6 miliardy USD. Obe skupiny zároveň oznámili vytvorenie spoločného podniku Leapmotor International, v ktorom má Stellantis kontrolný podiel 51 %. 

Spoločný podnik je zameraný na predaj a výrobu elektrických vozidiel Leapmotor mimo Číny. Spolieha sa pritom na výrobné zariadenia Stellantisu, ktorý má exkluzívne práva na výrobu, export a predaj produktov Leapmotor mimo Číny.

Automobilová skupina so sídlom v Holandsku, ktorá vlastní značky ako Jeep, Fiat, Peugeot či Citroën, tak rozšíri svoju továreň na motory v Brazílii, aby zvládla zvýšený výkon. Uviedol to Emanuele Cappellano, prevádzkový riaditeľ Stellantisu pre Južnú Ameriku.

Plány na investície

Stellantis v marci oznámil plány na investície vo výške 32 miliárd brazílskych realov na obdobie rokov 2025 až 2030. „Južná Amerika má záujem o obe veci, o značku Leapmotor a tiež o rozšírenie ponuky dostupných technológií, pričom využíva skúsenosti, ktoré má Leapmotor v Číne a iných častiach sveta,“ povedal Cappellano. Stellantis minulý týždeň informoval, že začne ponúkať produkty Leapmotor v regióne do 4. štvrťroka.

Viac o téme: americký dolár USD , Amerika , elektrické autmobily , investície , Stellantis , vozidlá

Súvisiace články

Aktuálne správy