Novým generálnym riaditeľom železníc sa stal Radoslav Štefánek

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) majú nového generálneho riaditeľa. Vo výberovom konaní, ktoré organizovala Správna rada ŽSR, uspel Radoslav Štefánek. Informovalo o tom v pondelok Ministerstvo dopravy (MD) SR. „Chcel som, aby bol vybraný odborník a nie politický nominant. To sa aj podarilo, keďže Radoslav Štefánek je odborník s výbornými referenciami,“ doplnil minister dopravy Pavol Lančarič s tým, že nový generálny riaditeľ železníc sa bude musieť vyrovnať s veľkými výzvami.

Ide napríklad o obrovský investičný dlh na infraštruktúre. Výberové konanie bolo vyhlásené po tom, ako generálny riaditeľ Miloslav Havrila v júni požiadal o uvoľnenie z funkcie zo zdravotných dôvodov. Išlo pritom o prvé výberové konanie po 20 rokoch. „Zároveň sa chcem veľmi pekne poďakovať pánovi Havrilovi za jeho takmer 40-ročné profesionálne pôsobenie na rôznych železničiarskych pozíciách.

Veľmi si vážim, čo pre ŽSR urobil, a oceňujem jeho odhodlanosť, nasadenie a osobný prístup k riadeniu spoločnosti,“ dodal Lančarič. O post generálneho riaditeľa ŽSR sa uchádzali štyria kandidáti, pričom za proces výberového konania bola zodpovedná Správna rada ŽSR. Tá následne kandidáta s najvyšším počtom bodov navrhla ministrovi dopravy na vymenovanie, pričom minister sa s názorom stotožnil a rozhodol sa pre Radoslava Štefáneka.

Viac o téme: generálny riaditeľ, MD, Radoslav Štefánek, ŽSR

Súvisiace články

Aktuálne správy