Česká automobilka Škoda sa blíži k predaju ruských aktív 

Česká automobilka Škoda Auto, dcérska spoločnosť nemeckej skupiny Volkswagen (VW), vo štvrtok oznámila, že sa blíži k dohode o predaji svojich aktív v Rusku. Škoda prerušila výrobu vo svojich dvoch ruských závodoch v Kaluge a Nižnom Novgorode krátko po tom, ako Rusko vo februári 2022 napadlo Ukrajinu. TASR správu prevzala z AFP.

Škoda, ktorá v roku 2022 vyrobila na celom svete približne 780 000 áut, mala na starosti riadenie a finančnú správu aktivít celej skupiny VW v Rusku. „Skupina Volkswagen analyzovala rôzne scenáre budúcnosti našich obchodných možností v Rusku,“ povedal novinárom predseda predstavenstva Škody Klaus Zellmer. „Preferovanou možnosťou je predať aktíva Volkswagen Group Russia tretej strane,“ dodal.

„Sme v záverečnej fáze finalizácie dohody a očakávame, že ju uzavrieme pomerne skoro,“ povedal Zellmer a dodal, že nemôže hovoriť o detailoch pred podpisom zmluvy.

Škoda uviedla, že minulý rok stratila na tržbách takmer 700 miliónov USD (663,57 milióna eur) v dôsledku stiahnutia sa z Ruska. Podľa portálu idnes.cz zisk Škoda Auto po zdanení sa pre ukončenie výroby a predaja áut v Rusku znížil na 415 miliónov eur z 876 miliónov eur rok predtým.

Viac o téme: americký dolár USD, automobilka, Rusko, Škoda Auto, Volkswagen

Súvisiace články

Aktuálne správy