Britské aerolínie Flybe krachujú, firma zrušila všetky svoje lety

Britská regionálna letecká spoločnosť Flybe sa dostala do konkurzu a zrušila všetky svoje lety z Británie a do Británie. Oznámila to dnes firma na svojej internetovej stránke. Vyzvala cestujúcich, ktorí si u nej kúpili letenky, aby nejazdili na letisko, ak si sami nezabezpečia alternatívny let pri iných aerolíniách.

„Flybe bohužiaľ nie je schopná alternatívne lety pre cestujúcich zabezpečiť,“ uviedla firma. Aerolinky Flybe ponúkali okrem iného lety z Londýna, Birminghamu a severoírskeho Belfastu a prevádzkovali linky do Amsterdamu a Ženevy, napísala agentúra DPA.

O prácu príde 277 zamestnancov Flybe. Vo firme by tak malo zostať 44 ľudí, uviedol server Sky News.

Zrušené lety na informačnej tabuli na letisku v anglickom Manchesteri v sobotu 28. januára 2023. Foto: SITA/AP

Spoločnosť Flybe sa dostala do konkurzu už v minulosti, a to v marci 2020. Nedokázala sa vtedy vyrovnať s prudkým poklesom dopytu v dôsledku šírenia koronavírusu. Vlani na jar sa jej však podarilo prevádzku obnoviť.

Zánik Flybe pritom prichádza v čase, keď sa letecké spoločnosti tešia z nárastu dopytu po leteckej doprave. Nízkonákladové aerolinky, ako je najväčšia európska letecká spoločnosť Ryanair, a britský easyjet oznámili rekordný počet rezervácií na čas letných dovoleniek. Ľudia o lietanie majú záujem napriek hroziacej recesii, napísala agentúra Reuters.

Viac o téme: aerolínie, bankrot, Flybe, konkurzy a reštrukturalizácie, letecká linka, letenky, Veľká Británia

Súvisiace články

Aktuálne správy