Dôchodkové správcovské spoločnosti - spravodajstvo

O starobný dôchodok možno požiadať aj spätne
- včera o 14:01 - Názory čitateľov (3)
Ak poistenec dovŕši dôchodkový vek, nemusí hneď požiadať o dôchodok. Môže naďalej pracovať bez toho, aby dôchodok poberal.
Zamestnávatelia študentov na odbornej praxi do poisťovne neprihlasujú
- 19. 9. 2019
Zamestnávatelia, u ktorých praxujú žiaci a študenti stredných a vysokých škôl, nemajú v tejto súvislosti voči Sociálnej poisťovni žiadne povinnosti.
Globálna hospodárska situácia sa prejavuje na raste insolvencií
- 19. 9. 2019
Výsledky nemeckej ekonomiky naznačujú pokračovanie obchodnej recesie v druhom štvrťroku 2019. Pokiaľ nedôjde ku skorému zlepšeniu, svetový obchod zaznamená pokles za celý rok 2019, prvý od veľkej finančnej krízy.
Pri sporení je dôležitá disciplína a pravidelnosť
- 19. 9. 2019
Hoci mladý človek nemyslí na budúcnosť v podobe slušného zabezpečenia po aktívnej činnosti, odborníci radia, aby už od svojho prvého zamestnania na ňu nezabúdal a pravidelne si odkladal časť príjmu, pričom nezáleží na výške sporiacej sumy.
Imrich Béreš po vyše pätnástich rokoch v PSS končí
- 17. 9. 2019 - Názory čitateľov (1)
Dôvodom je strata dôvery zo strany akcionárov.
Holandsko sa po rokoch úspor chystá uvoľniť svoj rozpočet
- 17. 9. 2019
Zdá sa, že vláda holandského premiéra Marka Rutteho sa po rokoch úspor chystá uvoľniť svoj rozpočet na rok 2020. Do svojich plánov zrejme zahrnie aj štátny investičný fond v snahe využil možnosť požičať si peniaze so záporným úrokom.
Sociálna poisťovňa otvorila nové priestory klientskeho centra
- 16. 9. 2019
Sociálna poisťovňa v pondelok otvorila nové priestory klientskeho centra v Topoľčanoch. Služby sú zabezpečované v dvoch samostatných priestoroch na prízemí budovy Sociálnej poisťovne na Námestí Milana Rastislava Štefánika v Topoľčanoch.
Starobní penzisti dostávajú v priemere 460 eur, o tretinu viac ako pred desiatimi rokmi
- 14. 9. 2019 - Názory čitateľov (7)
Kým v auguste 2009 starobný dôchodok poisťovňa vyplácala 930 tisíc osobám, v auguste tohto roka už bolo na Slovensku 1 milión 79 tisíc starobných dôchodcov.
SZČO môže za určitých podmienok zaniknúť povinnosť platiť poistné
- 13. 9. 2019
Samostatne zárobkovo činnej osobe (SZČO), ktorá podnikanie alebo inú samostatnú zárobkovú činnosť nevykonáva na základe oprávnenia, môže za určitých podmienok zaniknúť povinnosť platiť poistné na nemocenské a dôchodkové poistenie aj vtedy, ak na základe daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok prekročila hranicu príjmu určujúcu vznik tejto povinnosti.
Verejnú dopravu v Paríži paralyzoval masový štrajk
- 13. 9. 2019
Zamestnanci dopravnej firmy RATP protestujú proti penzijnej reforme a neskoršiemu odchodu do dôchodku.
Strana 1 z 10Staršie