Dôchodkové správcovské spoločnosti - spravodajstvo

Eurokomisia predložila návrhy pre poisťovne, aby mohli viac investovať do obnovy
TASR - včera o 15:33
Európska komisia (EK) prijala v stredu komplexné preskúmanie pravidiel EÚ v oblasti poisťovníctva známe ako "Solventnosť II".
Ústavný zákon o dôchodkoch treba mať, aby boli podmienky predvídateľné
TASR - včera o 13:46
Ústavný zákon o dôchodkovom systéme je potrebný. Zhodli sa na tom odborníci na konferencii, ktorú v stredu zorganizovala koaličná strana SaS.
Konferencia SaS o zákone o dôchodkoch bola divadielko, nič iné
TASR - včera o 13:01
Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak (Sme rodina) považuje stredajšiu konferenciu, ktorú organizovali zástupcovia koaličnej strany SaS na tému návrhu ústavného zákona o dôchodkovom systéme, za divadielko.
SaS predstavila ústavný návrh zákona o dôchodkoch, hodnotili ho aj odborníci
TASR - včera o 11:31 - Názory čitateľov (5)
Koaličná SaS chce predložiť do parlamentu návrh ústavného zákona o primeranom hmotnom zabezpečení v starobe. Informovali o tom počas konferencie s názvom Ako má vyzerať dobrý ústavný zákon o dôchodkoch, na ktorej sa zúčastnili aj odborníci.
Konferencia strany Sloboda a Solidarita
Konferencia strany Sloboda a Solidarita sa uskutoční v stredu 22. septembra 10.00 h v historickej budove NR SR na Župnom námestí v Bratislave.
Slovinsko získalo od EÚ prvé milióny určené na národný plán obnovy
TASR - 17. 9. 2021
Európska komisia (EK) v piatok oznámila, že vyplatila Slovinsku predbežné financovanie vo výške 231 miliónov eur, čo zodpovedá 13 percentám pridelených prostriedkov pre túto krajiny v rámci ozdravného plánu po koronakríze cez Nástroj na obnovu a odolnosť (RRF).
T.Valášek navrhuje dva zákony,ktoré riešia sociálnu a platovú diskrimináciu
Ľudia, ktorí vychovali jedno dieťa alebo nevychovali žiadne, by nemali čakať do dôchodcovského veku, aby mali opätovne nárok na výplatu vdovského dôchodku.
Rast cien v auguste pokračoval, inflácia dosiahla 3,8 %
TASR - 14. 9. 2021
Rast cien pokračoval aj v auguste, medziročná inflácia dosiahla až 3,8 %. Informoval o tom v utorok Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Koaliční poslanci navrhujú rodičovský príspevok pre starých rodičov
TASR - 13. 9. 2021
Starým rodičom, ktorí sú dôchodcovia, by mohlo byť umožnené poberať rodičovský príspevok. Mohli by sa tak starať o vnúčatá s finančnou podporou štátu a rodičom by bolo umožnené vrátiť sa do pracovného života.
Zaisťovne očakávajú zvýšenie cien pre škody spôsobené katastrofami
TASR - 13. 9. 2021
Zaisťovňa Hannover Rück vzhľadom na záplavy v Európe a hurikán Ida v USA počíta so zvyšovaním cien pre škody spôsobené prírodnými udalosťami.
Strana 1 z 10Staršie