Malých akcionárov nemusí príliš trápiť aktuálna situácia na burzách. Ak však nechcú prísť o svoje skromné dividendy, mali by si v Centrálom depozite cenných papierov aktualizovať adresy trvalého pobytu.
Malých akcionárov nemusí príliš trápiť aktuálna situácia na burzách. Ak však nechcú prísť o svoje skromné dividendy, mali by si v Centrálom depozite cenných papierov aktualizovať adresy trvalého pobytu. FOTO – TASR/EPA |
BRATISLAVA – Malí akcionári, ktorí vlastnia cenné papiere z prvej vlny kupónovej privatizácie, stále môžu na dividendách zarobiť aj niekoľkotisíc korún. Môže sa im však stať, že pre vlastnú nedbalosť sa k svojim peniazom nedostanú, a to vtedy, ak sa presťahujú a zabudnú nahlásiť svoju novú adresu Centrálnemu depozitáru cenných papierov.
Zábudlivcom potom akciové spoločnosti posielajú poštou informáciu o vyplácaní dividend alebo špeciálne…

Komentáre k článku