Sklamaní vkladatelia hľadajú pomoc

Pridajte názor  Zdroj:

8. 3. 2002 - BRATISLAVA - Klienti nebankových firiem, ktoré prestali vyplácať výnosy alebo vklady, resp. úplne zatvorili pobočky, sa obracajú s prosbou o pomoc na všetky strany.

BRATISLAVA - Klienti nebankových firiem, ktoré prestali vyplácať výnosy alebo vklady, resp. úplne zatvorili pobočky, sa obracajú s prosbou o pomoc na všetky strany. Väčšina z nich požaduje odškodnenie od štátu. Premiér aj jeho podpredseda vlády pre ekonomiku takúto možnosť opakovane odmietli. Svojich klientov už sklamali spoločnosti Horizont, BMG Invest, AGW, Drukos či SaS Slovensko. Neistá je aj budúcnosť Sporoinvestu, hoci zatiaľ funguje.

Chcú žalovať štát

Občianske združenie poškodených nebankovými subjektmi Horizont a BMG Invest pripravuje trestné oznámenie na vládu, ministerstvo financií, Národnú banku a finančnú políciu. Klienti vinia zo svojej situácie najmä vládu, lebo nekonala tri a pol roka. Podľa nich nezabezpečila peniaze občanov, a pritom vyberala dane do štátneho rozpočtu.

Svojpomoc žiada odškodnenie

Ďalší klienti BMG a Horizontu nechce odškodnenie od vlády z peňazí všetkých daňových poplatníkov. Zdrojom vyplatenia majú byť daňové odvody, ktoré štát dostával od nebankových firiem. Dohodli sa na tom veritelia oboch firiem, ktorí sa stretli v bratislavskej Petržalke. Zároveň sa rozhodli zaregistrovať občianske združenie Svojpomoc.

Družstevníci budú s Drukosom rokovať

Vkladatelia do družstva BDV patriaceho Františkovi Mojžišovi sa rozhodli rokovať. Mojžiš družstevníkom ponúkol akcie Druko...

Celý článok si môžete prečítať tu.