Heineken kupuje juhoafrický Distell

Pridajte názor  Zdroj: TASR

15. 11. 2021 - Holandský pivovarnícky koncern Heineken sa dohodol na kúpe juhoafrického výrobcu nápojov Distell Group Holdings za približne 40,1 miliardy randov (2,29 miliardy eur).

Holandský pivovarnícky koncern Heineken sa dohodol na kúpe juhoafrického výrobcu nápojov Distell Group Holdings za približne 40,1 miliardy randov (2,29 miliardy eur). Oznámil to v pondelok Distell.

Dohoda oceňuje Distell na 180 randov za akciu, čo predstavuje zľavu 1,42 % oproti piatkovej (12. 11.) uzatváracej cene jeho akcií.

Heineken v separátnom vyhlásení uviedol, že má tiež v úmysle prevziať kontrolu nad regionálnym partnerom Namibian Breweries (NBL), ktorý bude spolu s Distellom spojený s prevádzkami holandského pivovaru v Južnej Afrike.

Navrhovaná akvizícia 25-percentného podielu NBL v Heineken South Africa (HSA) oceňuje HSA na približne 1,5 miliardy eur, uviedol holandský pivovar.

Rokovania o dohode Distellu s Heinekenom, druhým najväčším svetovým výrobcom piva, boli prvýkrát oznámené v máji.

Distell nevyplatil dividendy za uplynulý finančný rok, ktorý sa skončil 30. júna 2021, čo bolo podmienku návrhu na prevzatie spoločnosťou Heineken.

V auguste spoločnosť Distell ohlásila viac ako trojnásobný nárast svojho hlavného zisku na akciu, keďže sa zotavila z dlhodobého zákazu predaja alkoholu na svojom domácom trhu v súvislosti s pandémiou nového koronavírusu.