Lyžovačka pod Lomnickým štítom sa ešte neskončila

Pridajte názor  Zdroj: TASR

10. 5. 2021 - Lomnické sedlo vo Vysokých Tatrách je jediným miestom na Slovensku, kde sa od pondelka naďalej lyžuje.

Lomnické sedlo vo Vysokých Tatrách je jediným miestom na Slovensku, kde sa od pondelka naďalej lyžuje. TASR o tom informoval komunikačný manažér spoločnosti Tatry Mountain Resorts Marián Galajda s tým, že májová lyžovačka na najvyššie položenej zjazdovke v Tatrách začína v nadmorskej výške 2190 metrov nad morom.

Lomnické sedlo sprístupnili lyžiarom v piatok 7. mája, na zjazdovke ostalo po uplynulej zime ešte viac ako meter snehu. „Zjazdovku sme mohli sprístupniť lyžiarom až po uvoľnení opatrení, ktoré dali zelenú kabínkovým lanovkám. Aj keď pôvodný predpoklad bol, že lyžovať budeme do nedele, veľký záujem zo strany lyžiarov a ešte stále veľmi dobré podmienky na jarnú lyžovačku rozhodli, že trojdňovú sezónu predĺžime ešte o pár dní. Koľko ich bude presne, rozhodne počasie a snehové podmienky,“ uviedol manažér strediska Vysoké Tatry Lukáš Brodanský.

Ako ďalej priblížil, okrem májovej lyžovačky otvorilo stredisko v Tatranskej Lomnici na kabínkových lanovkách aj sezónu pre peších turistov. Tí sa tak môžu vyviezť z Tatranskej Lomnice až na Lomnický štít.

Horské stredisko Štrbské Pleso ukončilo lyžiarsku sezónu 9. mája. Stredisko Jasná v Nízkych Tatrách je od pondelka uzatvorené, o ďalšej prevádzke sa rozhodne podľa aktuálnych podmienok. Galajda ozrejmil, že predbežne sa na víkend (15. - 16. 5.) ráta s kombinovanou prevádzkou, kde okrem peších turistov budú vítaní aj lyžiari, no zjazdovky už nebudú upravované.