Šéfom Asociácie DSS sa stal Miroslav Kotov

Pridajte názor  Zdroj:

4. 9. 2019 - Podpredsedom Predsedníctva ADSS je Vladimír Mlynek, ktorý je na poste predsedu Predstavenstva VÚB Generali dôchodkovej správcovskej spoločnosti, a. s.

Predsedom Predsedníctva Asociácie dôchodkových správcovských spoločností (ADSS) sa stal Miroslav Kotov, predseda Predstavenstva Allianz - Slovenskej dôchodkovej správcovskej spoločnosti. Podpredsedom Predsedníctva ADSS je Vladimír Mlynek, ktorý je na poste predsedu Predstavenstva VÚB Generali dôchodkovej správcovskej spoločnosti, a. s. V tlačovej správe o tom informovala ADSS.

Ako v tlačovej správe uviedol nový šéf ADSS Miroslav Kotov, druhý pilier sa stal akceptovanou súčasťou základného dôchodkového zabezpečenia. "Víziou je, aby prvé poobedie v prvom zamestnaní mladý človek strávil výberom dôchodkovej správcovskej spoločnosti. Súčasných sporiteľov sa budem snažiť presvedčiť, aby využili dlhodobosť sporenia a vo väčšej miere investovali v negarantovaných rizikových fondoch," povedal. Do sporivého piliera môžu dobrovoľne vstúpiť osoby mladšie ako 35 rokov, následne však sporiteľ už svoje rozhodnutie nemôže zmeniť a účasť je povinná.

Ku koncu minulého týždňa mali sporitelia v druhom pilieri na svojich účtoch takmer deväť miliárd eur. V dlhopisových garantovaných dôchodkových fondoch penzijné spoločnosti spravovali 6,67 miliardy eur a v negarantovaných dôchodkových fondoch 2,31 miliardy eur.