Ceny ropy vzrástli

Diskusia 1  Zdroj:

11. 6. 2019 - Ropa zmazala časť z prechádzajúcich strát a jej ceny sa v utorok zvýšili. Podporili ju očakávania, že veľkí producenti z Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a Rusko predlžia dohodu o obmedzení dodávok komodity, aby zabránili prudkému poklesu jej cien v dôsledku spomalenia globálnej ekonomiky.

Ropa zmazala časť z prechádzajúcich strát a jej ceny sa v utorok zvýšili. Podporili ju očakávania, že veľkí producenti z Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC) a Rusko predlžia dohodu o obmedzení dodávok komodity, aby zabránili prudkému poklesu jej cien v dôsledku spomalenia globálnej ekonomiky. To sa už odrazilo na slabnúcom dopyte po rope.

Ceny ropy klesli približne o 1 % v predchádzajúcom dni a oproti tohoročným maximám, ktoré dosiahli koncom apríla, sa znížili o približne 20 %.

Barel (159 litrov) americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate (WTI) s dodávkou v júli sa v utorok o 7.23 h SELČ predával po 53,57 USD (47,40 eura). To bolo o 31 centov viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania.

Cena augustového kontraktu na severomorskú ropnú zmes Brent vzrástla o 16 centov na 62,25 USD za barel.