Elon Musk sa budúci týždeň postaví pred súd

Pridajte názor  Zdroj:

27. 3. 2019 - Šéf spoločnosti Tesla čelí obvineniu z pohŕdania súdom, priestupku sa mal dopustiť, keď vo februári na sociálnej sieti Twitter zverejnil odhad počtu áut, ktoré plánuje spoločnosť vyrobiť tento rok.

Federálny súd v New Yorku budúci týždeň otvorí pojednávanie v kauze šéfa spoločnosti Tesla Elona Muska, ktorý čelí obvineniam z pohŕdania súdom. Oznámila to v stredu sudkyňa Alison Nathan, ktorá začiatok vypočutia stanovila na štvrtok 4. apríla.

Americká Komisia pre burzy a cenné papiere (SEC) minulý mesiac obvinila Muska z porušenia podmienok dohody o mimosúdnom urovnaní v kauze zavádzania investorov. Súd v New Yorku vyzvala, aby ho uznal vinným z pohŕdania súdom. Šéf Tesly mal dohodu porušiť, keď 19. februára na sociálnej sieti Twitter zverejnil odhad počtu áut, ktoré plánuje spoločnosť vyrobiť tento rok. Podľa SEC Musk na tento krok nedostal súhlas.

Výrobca elektromobilov Tesla a generálny riaditeľ Elon Musk vlani v septembri súhlasili so zaplatením pokuty celkovo 40 mil. USD s cieľom urovnať súdny spor so SEC. Musk mal poškodiť investorov, keď v auguste oznámil, že svoju firmu plánuje stiahnuť z burzy a investorom vie vďaka zabezpečenému financovaniu vyplatiť 420 USD za každú akciu. Krátko nato však vyhlásil, že od svojho plánu ustupuje.

Na základe mimosúdnej dohody sa Musk zaviazal, že na svojom twitterovom účte nebude bez predchádzajúceho súhlasu zo strany SEC zverejňovať informácie, ktoré môžu vplývať na hodnotu akcií Tesly.