Novým šéfom Home Creditu je Václav Horák

Pridajte názor  Zdroj:

1. 8. 2017 - Doterajší predseda predstavenstva David Bystrzycki si naplánoval ročné voľno, po ktorom sa plánuje vrátiť do skupiny PPF.

Slovenský Home Credit má od 1. augusta nového predsedu predstavenstva. Václav Horák na tomto poste strieda Davida Bystrzyckého, ktorý riadil spoločnosť v uplynulých šiestich rokoch. David Bystrzycki si naplánoval ročné voľno, po ktorom sa plánuje vrátiť do skupiny PPF. Informovala o tom firma prostredníctvom tlačovej správy.

Václav Horák už od 10. júla riadi Home Credit taktiež v Českej republike. V posledných troch rokoch zastával pozíciu regionálneho riaditeľa pre IT v skupine BNP Paribas Personal Finance Central Europe, pričom má viac ako 25 rokov skúseností vo finančnej oblasti. Stál pri zrode spoločností Cetelem Slovensko a Cetelem ČR, v ktorej bol deväť rokov generálnym riaditeľom.

Spoločnosť Home Credit Slovakia, ktorá pôsobí medzi poskytovateľmi spotrebiteľského financovania, vznikla v roku 1999. Spoločnosť ponúka pôžičky na mieste predaja, auto úvery, hotovostné pôžičky, kreditné karty, revolvingové pôžičky a spojenie pôžičiek. Je členom skupiny Home Credit. Najväčším akcionárom Home Credit BV je PPF Group NV s 88,62-percentným podielom.