Ceny ropy dnes vzrástli

Pridajte názor  Zdroj: TASR

11. 3. 2016 - Ceny ropy dnes vzrástli. Trhy tak zareagovali na správu Medzinárodnej organizácie pre energetiku (IEA), že produkcia ropy v USA a v ďalších štátoch, ktoré nie sú členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), už začína klesať.

Ceny ropy dnes vzrástli. Trhy tak zareagovali na správu Medzinárodnej organizácie pre energetiku (IEA), že produkcia ropy v USA a v ďalších štátoch, ktoré nie sú členmi Organizácie krajín vyvážajúcich ropu (OPEC), už začína klesať. A IEA tiež skonštatovala, že ani dodávky ropy z Iránu na svetové trhy po zrušení sankcií nestúpli tak dramaticky, ako sa čakalo. Informovala o tom agentúra Reuters.

Barel (159 litrov) severomorskej ropnej zmesi Brent s dodávkou v máji sa dnes o 17.40 h SEČ predával po 40,45 USD (36,47 eura). To je o 40 centov alebo 1 % viac ako v predchádzajúci deň na konci obchodovania. Za celý týždeň tak Brent zdražel o približne 4 %.

Cena americkej ľahkej ropy West Texas Intermediate dnes vzrástla o 77 centov alebo 2 % na 38,61 USD za barel a za celý týždeň stúpla o 6 %.