The Kroger Co. (ZAKR)

Logo
Základné informácie
The Kroger Company je finálnym predajcom potravín, ktorý v Spojených štátoch patrí medzi najväčších prevádzkovateľov supermarketov. Pre svoje predajne potraviny takisto vyrába a spracováva.

Kroger Company prevádzkuje okolo jeden a pol tisíc supermarketov v každom druhom štáte americkej Únie, a to pod rôznymi menami. Na Stredozápade a Juhu Spojených štátov napr. pod menom Kroger, cez svoju dcérsku spoločnosť – Dillon Companies, Inc. - potom pod menami King Soopers, Dillon Food Stores, Fry's Food Stores, City Market, Gerbes Supermarkets, a Sav-Mor.
Kroger Company ďalej prostredníctvom svojej dcérskej spoločnosti Dillon prevádzkuje tiež takmer tisíc menších obchodov, ktoré bývajú umiestnené pri benzínových pumpách a sú otvorené nepretržite, a to pod obchodnými menami: Kwik Shop, Quik Stop Markets, Tom Thumb Food Stores, Turkey Hill Minit Markets, Loaf 'N Jug, a Mini-Mart.

Kroger Company takisto prevádzkuje firmu Kroger Manufacturing Group, ktorá vo svojich závodoch produkuje viac než 5.000 potravinárskych i nepotravinárskych výrobkov.
Webwww.kroger.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.19,170
52 týžd. max.26,690
Trhová kapitalizácia18 173 mil. USD
Priemerný objem5 121 370
EPS1,39$
P/E18,66
Dividenda0,26$
Div. výnos1,00%