Sprint FON Group (ZAFON)

Logo
Základné informácie
Sprint FON Group je telekomunikačným operátorom ponúkajúcim diaľkové a miestne spojenia, distribúciu telekomunikačných produktov a publikačné služby v telefónnych zoznamoch. Oddelená divízia Sprint PCS (PCS - viď ďalej) poskytuje služby mobilného operátora v USA.
Spolu s AT&T a MCI WorldCom je na trhu diaľkových operátorov najväčší. Na trhu miestnych hovorov obsadzuje popredné priečky s viac než 7,6 miliónmi liniek v 18 štátoch. Celkom počet zákazníkov z radov domácností a firiem dosahuje 17 miliónov. Ročné tržby sa pohybujú okolo $17 mld.
Vlastní aj podiely vo firmách Global One (aliancia s Deutsche Telekom a France Telecom), EarthLink (internetové pripojenie) a Call-Net (operátor diaľkových hovorov v Kanade). Divízia Sprint PCS poskytuje služby mobilného operátora v USA.
V novembri 1998 schválili akcionári reštrukturalizáciu a rekapitalizáciu Sprintu. Vznikli tak dva druhy cenných papierov PCS a FON. PCS zahrnulo mobilné aktivity Sprintu a FON združuje všetky ostatné. Sprint je teraz jediným národným mobilným operátorom a súčasne poskytovateľom diaľkového spojenia a miestnych komunikačných služieb.
V súčasnosti (1999) prebieha zlučovanie Sprintu s MCI WorldCom.
Webwww.sprint.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.18,220
52 týžd. max.27,200
Trhová kapitalizácia38 917 mil. USD
Priemerný objem10 450 900
EPS-0,28$
P/E
Dividenda0,50$
Div. výnos1,91%