SBC Communications Inc. (ZASBC)

Logo
Základné informácie
SBC Communications Inc. je holdingovou spoločnosťou, ktorej pobočky a filiálky poskytujú telekomunikačné služby a vybavenie, a to ako pre pevné telefónne linky, tak pre mobilné zariadenia, ďalej reklamné a publikačné služby, pripojenie a služby káblovej televízie a v poslednej dobe tiež prístup na internet.
Spoločnosť pôsobí v USA a ďalších viac než dvadsiatich krajinách sveta.
Do SBC Communications Inc. patria aj spoločnosti Ameritech, Southwestern Bell, Pacific Bell, Nevada Bell, Cellular One a SNET. Tie obsluhujú viac než 50 miliónov pevných hlasových liniek a viac ako osem miliónov užívateľov mobilných telefónov. Spoločnosti Pacific Bell, Southwestern Bell a SNET boli v rokoch 1998 a 1999 podľa spokojnosti zákazníkov hodnotené (J.D. Power) ako jedni z najlepších poskytovateľov miestneho resp. diaľkového pripojenia.
Southwestern Bell prevádzkuje svoje telekomunikačné služby v Texase, Missouri, Oklahome, Arkansase a Kansase. Pacific Bell v Kalifornii; Nevada Bell zaujíma približne 30 % trhu v Nevade a SNET obsluhuje Connecticut. Cellular One funguje v Bostone, Chicagu, Illinois, New Yorku a Baltimore.
SBC sa v súčasnosti zameriava predovšetkým na progresívnu oblasť dátových služieb ako pre domácnosti, tak pre podnikateľov.
Webwww.sbc.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.21,790
52 týžd. max.26,560
Trhová kapitalizácia81 737 mil. USD
Priemerný objem13 281 600
EPS1,16$
P/E21,55
Dividenda1,29$
Div. výnos5,19%