Philip Morris Companies Inc. (ZAMO)

Logo
Základné informácie
Philip Morris Companies je holdingová skupina, ktorej dcérske spoločnosti sa zaoberajú spracovaním a predajom rôznych druhov spotrebného tovaru.
Philip Morris Incorporated je najväčšou tabakovou spoločnosťou v Spojených štátoch, ktorá kontroluje zhruba polovicu(!) trhu a generuje viac než polovicu tržieb celej skupiny. Jej kľúčovou obchodnou značkou je Marlboro, najpredávanejšia cigaretová značka od roku 1972, a spolu so značkou Coca-Cola, tiež najznámejšia a najdrahšia značka na svete. V novembri 1998 táto dcérska spoločnosť odkúpila od firmy Brooke Group za $300 miliónov tri cigaretové značky – L&M, Chesterfield a Lark. Medzi ďalšie jej tabakové značky patria tiež Virginia Slims, Benson & Hedges a Parliament. Do portfólia jej firiem potom spadá okrem iného kutnohorský Tabák, a.s.
Ďalšou dcérou holdingu je Kraft Food, najväčší spracovateľ a distribútor malobchodne balených potravín v USA. Jeho výrobky zahŕňajú syry, spracované mäsové produkty, kávu i ostatné konzumné produkty. Okrem Spojených štátov sa predávajú aj v Európe a ázijsko-tichomorskom regióne.
Popri tejto spoločnosti sú súčasťou holdingu tiež Miller Brewing Company, druhá najväčšia pivovarská spoločnosť v USA po gigante Anheuser-Busch.
Do skupiny Philip Morris Companies patrí ďalej rad ďalších menších spoločností, ktoré sa zaoberajú okrem iného finančnými a investičnými aktivitami.
Webwww.philipmorris.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.68,360
52 týžd. max.90,500
Trhová kapitalizácia179 000 mil. USD
Priemerný objem8 593 100
EPS5,71$
P/E14,86
Dividenda3,32$
Div. výnos3,91%