Nortel Networks Corp. (ZANT)

Logo
Základné informácie
Spoločnosť Nortel Networks Corp., podľa skoršieho názvu Northern Telecom, je po spoločnosti Lucent Technologies druhým najväčším americkým výrobcom digitálnych telekomunikačných systémov.
Výrobky firmy zahŕňajú prepínače, sieťové systémy pevných i mobilných liniek pre telekomunikačných operátorov, telefóny a telefónne systémy pre domácnosti i podniky. Medzi hlavných odberateľov potom patria verejné i súkromné podniky, inštitúcie, telekomunikačné spoločnosti poskytujúce miestne, diaľkové i bezdrôtové hovory, poskytovatelia internetových služieb (ISP) i káblové televízie.
Nortel takisto expandoval do oblasti počítačovej telefónie, multimédií a sieťových systémov. Na posilnenie svojich pozícií v oblasti sieťových dátových a hlasových prenosov, kde dominuje spoločnosť Cisco Systems, Nortel využíva akvizície, najvýznamnejší nákup firmy Bay Networks sa uskutočnil v roku 1998.
Firma zamestnáva viac než sedemdesiat tisíc ľudí a jej pobočky fungujú vo viac než 150 krajinách sveta. Zhruba polovicu tržieb Nortel Networks realizuje v Spojených štátoch.
Webwww.nortelnetworks.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.19,000
52 týžd. max.33,100
Trhová kapitalizácia13 625 mil. USD
Priemerný objem5 451 250
EPS-5,08$
P/E
Dividenda0,00$
Div. výnos%