K TEL INTL INC (ZAKTEL)

Logo
Základné informácie
Spoločnosť K-Tel International distribuuje a predáva spotrebiteľské zábavné produkty. Jadrom predaja je hudba, teda prevažne kompilácie, ktoré firma vytvára zo svojho vlastného katalógu obsahujúceho viac ako 35 tisíc nahrávok, alebo ich nakupuje od tretích strán. K-Tel ďalej predáva CD, videokazety, darčekový a spotrebný tovar.
Spoločnosť svoj tovar distribuuje prostredníctvom zmluvných predajcov, v maloobchodoch, alebo ho dodáva priamo zákazníkom na základe objednávok.
Na svojich internetových stránkach www.ktel.com potom spoločnosť svojim klientom ponúka, aby si zostavili CD podľa vlastného vkusu. Tu takisto organizuje online aukcie najrôznejších druhov tovaru: okrem iného počítačov, elektroniky, automobilov, športového tovaru a umeleckých a darčekových predmetov.
Dve tretiny tržieb K-tel realizuje v USA a Kanade, zvyšok v Európe, prevažne potom vo Veľkej Británii, Nemecku a Fínsku. Pobočky v jednotlivých krajinách sa riadia odlišným obchodným modelom. Vo Veľkej Británii sa zameriava predovšetkým na predaj licencií zo svojho amerického katalógu, ďalej na predaj svojich kompilácií a ďalšieho tovaru, predovšetkým formou direct marketingu. Vo Fínsku prevádzkuje vlastný label, ktorého nahrávky tanečnej hudby patria v krajine k najpredávanejším. Predáva aj nahrávky iných labelov.
Zakladateľ a CEO Philip Kives vlastní 42% podiel v spoločnosti.
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.
52 týžd. max.
Trhová kapitalizácia mil. USD
Priemerný objem
EPS$
P/E
Dividenda$
Div. výnos%