EMC Corp. (ZAEMC)

Logo
Základné informácie
EMC Corporation je najväčším svetovým návrhárom, výrobcom a predajcom hardwaru a softwaru súvisiaceho s ukladaním a správou dát. Ku všetkým svojim produktom takisto poskytuje plnú servisnú podporu.
Spoločnosť vyrába RAID, čo je pamäťový úložný a vyhľadávací systém pre väčšie sálové počítače, ďalej takisto ukladacie systémy pre UNIX a Windows NT.
Hardware na ukladanie dát tvorí zhruba 80 % tržieb spoločnosti. Ďalšími významnými produktmi sú systémy umožňujúce vzdialenú správu dát a oznamovanie informácií po sieti. EMC sa tiež chystá expandovať v oblasti internetového dátového softwaru.
Hlavnými zákazníkmi spoločnosti sú banky a ďalšie spoločnosti poskytujúce finančné služby, telekomunikačné firmy, letecké spoločnosti, obchodné domy i výrobné firmy, ale takisto vlády, univerzity a vedecké inštitúcie. Svojim zákazníkom firma poskytuje napr. online riešenia rezervačných systémov, spracovanie transakcií, platobného styku so zákazníkmi, internetové a intranetové riešenia, data mining a warehousing.
Spoločnosť EMC zamestnáva viac než jedenásť tisíc pracovníkov. Firma má na celom svete viac ako sto pobočiek, pričom samotná výroba prebieha v Massachusetts (USA) a v Írsku, výskum potom v Massachusetts (USA), Izraeli a Francúzsku.
Webwww.emc.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.9,440
52 týžd. max.14,890
Trhová kapitalizácia30 753 mil. USD
Priemerný objem28 290 400
EPS0,54$
P/E27,36
Dividenda0,00$
Div. výnos%