Bell Atlantic Corp. (ZABEL)

Logo
Základné informácie
Bell Atlantic Corp. je medzinárodná telekomunikačná spoločnosť. Okrem telekomunikácií pôsobí v ďalších oblastiach: poskytuje riešenia systémovej integrácie, reklamné a elektronické publikačné služby a poskytuje finančné služby. Člení sa na štyri segmenty: Domestic Telecom, Global Wireless, Directory a Other Businesses.
V Spojených štátoch zaujíma druhé miesto v oblasti miestnych telefónnych spojení za SBC. Spoločnosť teraz prevádzkuje viac ako 42 miliónov miestnych liniek v 13 štátoch: Maryland, New Jersey, Pennsylvania, West Virginia, Washington DC, a Delaware a ďalších. Služby mobilného operátora poskytuje v 24 štátoch USA. Mimo USA pôsobí v 23 krajinách.
So spoločnosťou Vodafone AirTouch sa BEL dohodol v roku 1999 na spolupráci v oblasti mobilných služieb a vytvoria tak operátora s celonárodnou pôsobnosťou, ktorý bude obsluhovať viac ako 20 miliónov zákazníkov.
Po zlúčení so spoločnosťou GTE, čo akcionári odsúhlasili v roku 1999, takmer zdvojnásobí svoju veľkosť a stane sa druhou najväčšou telefónnou spoločnosťou v USA po AT&T. Kvôli regulačným zákonom predá ale svoju divíziu diaľkových prenosových služieb v štátoch New York a Massachusetts, vrátane firmy PrimeCo PCS, ktorú prevádzkuje s Vodafone AirTouch.
Webwww.bell-atl.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.0,530
52 týžd. max.5,390
Trhová kapitalizácia14 mil. USD
Priemerný objem114 917
EPS-1,08$
P/E
Dividenda0,00$
Div. výnos%