AT&T Corporation (ZAT)

Logo
Základné informácie
Spoločnosť AT&T je jedným z troch najväčších národných diaľkových operátorov v Spojených štátoch a svetovou jednotkou v hlasových a dátových komunikačných službách. AT&T prevádzkuje najväčšiu sieť na svete na diaľkové prenosy. Súčasne disponuje najrozsiahlejšou sieťou na bezdrôtovú komunikáciu v Severnej Amerike. Spoločnosť je popredným poskytovateľom dátových a internetových služieb pre firmy a je najväčším priamym pripojovateľom na Internet.
AT&T v pomerne nedávnej minulosti prešla zásadnými reštrukturalizačnými fázami, ktoré jej umožnili sústrediť svoju činnosť výhradne na komunikačné služby, čo zahŕňa bezdrôtové, internetové a medzinárodné telefonické služby.
V júli 1998 AT&T zavŕšila fúziu so spoločnosťou Teleport Communications Group, o ktorej dúfa, že urýchli jej schopnosť ponúkať kvalitné lokálne telekomunikačné služby inštitúciám i domácnostiam. Súčasne začala prípravné procesy pre kapitálové spojenie s káblovým gigantom a skúseným prevádzkovateľom vysokorýchlostných internetových prenosov, spoločnosti Tele-Communications. Následne oznámila desať miliardový joint-venture s britskou telekomunikačnou spoločnosťou British Telecommunications, s ktorou spojí svoje aktíva pre špičkové komunikačné služby po celom svete. V máji 1999 potom kúpila MediaOne Group – ďalšieho prevádzkovateľa káblovej siete.
Webwww.att.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.24,720
52 týžd. max.38,180
Trhová kapitalizácia142 200 mil. USD
Priemerný objem23 840 700
EPS1,89$
P/E19,66
Dividenda1,35$
Div. výnos3,65%