American International Group (ZAAIG)

Logo
Základné informácie
American International Group, Inc. je popredný nadnárodný poisťovací koncern a patrí medzi najväčšie komerčné a priemyselné poisťovne v Spojených štátoch. Jej členské spoločnosti poisťujú majetok, úrazy, námornú dopravu, životy a finančné služby približne vo viac než 130 štátoch a jurisdikciách
AIG bola vytvorená v roku 1967. V roku 1970 sa AIU (American International Underwriters ) a väčšina jej filiálnych agentúr a spoločností stali dcérskymi spoločnosťami AIG. Týmto okamihom bola zavedená moderná štruktúra AIG a v roku 1984 boli akcie AIG zaregistrované na burze v New Yorku, kde má dnes AIG najvyššiu trhovú hodnotu zo všetkých obchodovaných spoločností poskytujúcich poisťovacie a finančné služby.
AIG bola takisto medzi prvými spoločnosťami, ktoré zaviedli služby riadenia rizika pre veľké spoločnosti. V sedemdesiatych a osemdesiatych rokoch organizovala a získala rad špecializovaných divízií. Tie sa zameriavali na letecké poistenie, poistenie hypotekárnych záruk, vybavovanie škodných nárokov, odborné a rehabilitačné služby a riadenú zdravotnú starostlivosť.
Spoločnosť sa presadila vďaka stratégii cielenej diverzifikácie a špecializovaným finančným službám. Vytvorenie AIG Financial Products Corp., AIG Trading Corporation a získanie International Lease Financial Corporation v roku 1970 boli kľúčovými prvkami tejto stratégie.
V roku 1990 vstúpila AIG na východoeurópsky trh. Od tej doby spoločnosť začala činnosť v Maďarsku, Poľsku, Rumunsku, Lotyšsku, Estónsku, Uzbekistane, Rusku, Bulharsku, Litve a v Českej Republike. Dcérskou spoločnosťou v plnom vlastníctve v Českej Republike je Prvá americko-česká poisťovňa, a.s.
Webwww.aig.com
Záverečné kurzy
Žiadný záznam nenájdený!
Fundamentálne údaje
52 týžd. min.57,520
52 týžd. max.72,970
Trhová kapitalizácia178 800 mil. USD
Priemerný objem6 674 430
EPS4,21$
P/E16,47
Dividenda0,63$
Div. výnos0,91%