Články jedného autora

UBS: Le Penovej víťazstvo by mohlo byť päťkrát nebezpečnejšie než finančná kríza Grécka
- 00:47
Ak by si francúzska prezidentská kandidátka Marine Le Penová dokázala zabezpečiť v máji víťazstvo, znamenalo by to podľa tímu analytikov UBS pre Európu päťkrát tak turbulentnú vlnu, akú zažila na začiatku dlhovej krízy eurozóny.
Kultúra konzumu: Nakupujeme, aby sme zlepšili svoj imidž, ale to neznamená, že sme povrchní
- 00:07
Žena podáva strašný výkon pri rannom tenise, ale ako odborníčka na víno, sa už teší na popoludňajší nákup do svojej zbierky. Študent obchodnej akadémie ledva skončil školu, ale rozhodol sa pre kúpu mimoriadne drahého obleku. Muž sa po dovolenke postavil na osobnú váhu a zamračene sa rozhodol zakúpiť si permanentku do posilňovne. Čo majú všetci spoločné?
Obchodníčka Goldman Sachs: Nesúďte knihu podľa obalu!
- včera o 13:48
Nie je žiadnym tajomstvom, že ženy to majú neraz na svojom pracovisku ťažké. Najmä v prípade, ak väčšinu kolektívu tvoria muži, ako je to v oblasti finančných služieb.
Slovenskí prvovýrobcovia očakávajú vyššie nákupné ceny mlieka
- včera o 11:35
Priemerná nákupná cena mlieka dosiahla vo februári 29,52 centa na kilogram, čo je v porovnaní s januárom navýšenie o 0,37 centa za kilogram. Vývoj cien mlieka v ostatných štátoch Európskej únie je však dynamickejší.
Z berlínskeho múzea ukradli stokilový zlatú mincu v hodnote najmenej štyri milióny dolárov
- včera o 10:35 - Názory čitateľov (1)
Berlínske múzeum sa obrátilo na nemeckú políciu s riešením nepríjemného problému. Z tamojšieho numizmatického múzea sa stratila zlatá minca s hmotnosťou sto kilogramov.
Najbezpečnejšia minca sveta spôsobuje problémy s parkovaním
- včera o 09:43
Rozšírené ochranné prvky robia z novej libry najbezpečnejšiu mincu sveta. Jej podobu navrhol pätnásťročný školák. Britská vláda si od nej sľubuje, že zabráni výrobe miliónov falzifikátov. Niektorí obchodníci na novú libru ešte nie sú pripravení, automaty ju neprijímajú.
Sberbank odchádza z Ukrajiny, medzi kupujúcimi je aj syn ruského oligarchu
- včera o 09:11 - Názory čitateľov (2)
Najväčšia ruská banka Sberbank predala v pondelok sto percent akcií svojej dcérskej ukrajinskej divízie skupine investorov, ktorá zahŕňa podniky z Lotyšska a Bieloruska. Hlavným vlastníkom sa stal syn majiteľa Rosnefť Michail Gucerijeva. Oznámila to v utorok banka, bez toho aby zverejnila predajnú cenu. Ukrajina uvalila na Sberbank a ďalšie ruské banky sankcie.
Jablko ďaleko od stromu: Čo by ste mali urobiť, aby ste svoje finančné zlozvyky nepreniesli na svoje deti
- včera o 00:52
Deti rodičov, ktorí v živote vyhlásila osobný bankrot, majú sklon nešetriť, ale získané peniaze okamžite oplieskať a očakávať od svojich rodičov, že im kúpia všetko, čo chcú. Vyplýva to z prieskumu T. Rowe Price. Našťastie, aj keď už máte za sebou nejaké finančné prešľapy, môžete svoje deti usmerniť, aby sa podobným chybám vyhli.
Súdruhovia v čínskej centrálnej banke vedia, čo dokážu s digitálnou menou, ale nie s hotovosťou
- včera o 00:09 - Názory čitateľov (3)
Čínska centrálna banka, Čínska ľudová banka (PBoC), pracuje na vývoji vlastnej digitálnej meny. Potom, čo nedávno dokončila skúšobnú prevádzku svojej kryptomeny založenej na blockchain technológii, sa PBoC opäť priblížila k míľniku. Stať sa prvou centrálnou bankou, ktorá bude vydávať digitálne peniaze.
Chystáte sa na víkend do zahraničia? Na tieto veci myslite vopred
- 27. 3. 2017
Víkendové pobyty sú obľúbenou možnosťou ako precestovať kus sveta. Vďaka leteckej doprave sa dá v priebehu niekoľkých hodín dostať na opačný koniec Európy alebo do exotickej krajiny. Pri cestovaní mimo letnej sezóny sa navyše vyhnete záplavám turistov pred každým múzeom a kultúrnou pamiatkou.
Strana 1 z 10Staršie