Články jedného autora

Transnefť sa obáva, že Kyjev zoštátni jeho ropovod
SITA - včera o 17:01 - Názory čitateľov (1)
Ukrajinský súd rozhoduje o žiadosti úradu generálneho prokurátora, aby kontrolu nad ropovodom medzi Ruskom a Maďarskom prevzal štát.
ŽSR z tendrov vylúčia každého, kto nespĺňa podmienky
SITA - včera o 15:31
Železnice Slovenskej republiky v spojitosti s potvrdeným kartelom šiestich stavebných firiem informovali, že vo svojich súťažiach budú postupovať zásadne v súlade so zákonom o verejnom obstarávaní.
Šéf ECB naznačil možnosť kvantitatívneho uvoľňovania
SITA - včera o 14:31
Mario Draghi signalizoval, že Európska centrálna banka by mohla začať tlačiť peniaze a nakupovať aktíva, ak by sa zhoršil výhľad inflácie.
Podnikateľská dôvera v Nemecku posilnila
SITA - včera o 14:01 - Názory čitateľov (1)
Index dôvery z dielne inštitútu Ifo v apríli posilnil na 111,2 bodu z marcových 110,7 bodu
Vláde horší deficit vyhovuje, tvrdí SaS
SITA - včera o 13:01
Minister financií je podľa opozičnej SaS v schizofrenickej situácii. Rád by sa pochválil dobrým hospodárením, ktoré by však znamenalo výpadok príjmov.
Zisk spoločnosti PKN Orlen klesol o štvrtinu
SITA - včera o 13:01
Štátom kontrolovaná najväčšia rafinéria v Poľsku evidovala v prvom štvrťroku prevádzkový zisk 254 mil. PLN. Česká spoločnosť Unipetrol, ktorej majoritným vlastníkom je PKN Orlen, vykázala za prvý kvartál po piatich štvrťrokoch strát čistý zisk 937 mil. CZK.
Rusko varuje zahraničné firmy pred odchodom z krajiny
SITA - včera o 12:31
Spoločnosti, ktoré pod vplyvom západných sankcií ukončia v Rusku kontrakty, nebudú mať možnosť skorého návratu, uviedol ruský minister prírodných zdrojov Sergej Donskoj.
Deficit verejných financií krajín eurozóny sa znížil
SITA - včera o 12:01
Deficit verejných financií krajín eurozóny vo štvrtom kvartáli minulého roku dosiahol úroveň 2,6 % HDP, v rámci celej EÚ bol v tomto období na úrovni 3,1 % HDP.
Ceny ropy klesli, zlato posilnilo
SITA - včera o 08:31
Svetové komoditné trhy - ropa, zlato
Úverová spoľahlivosť vlád strednej Európy sa stabilizuje
Oživenie ekonomickej aktivity a zmiernenie opatrení na fiškálnu konsolidáciu podľa agentúry Moody's poskytuje vládam Česka, Slovenska, Poľska, Maďarska a Slovinska väčšiu flexibilitu.
Strana 1 z 10Staršie