Články jedného autora

Motoristi v SR tankovali v 50. týždni 12. najdrahší benzín s daňou v EÚ
TASR - 11:01
Motoristi na Slovensku tankovali v 50. týždni tohto roka 12. najdrahší benzín s daňou v EÚ za priemernú cenu 1,355 eura za liter (eura/l).
Ceny pohonných látok v 50. týždni klesali
Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 50. týždni v porovnaní s cenami v 49. týždni ovplyvnili klesajúce ceny 95-oktánového a 98-oktánového benzínu, ako aj LPG a motorovej nafty.
Európa potrebuje impulz nového investičného balíka, lídri EÚ ho prijali
TASR - včera o 21:03
Európa potrebuje nový investičný fond, ktorý navrhol šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker a ktorý vo štvrtok schválili lídri EÚ na bruselskom summite, lebo objem investícií v posledných rokoch výrazne klesol.
Predaj falzifikátov je trestný a môžu byť aj zdraviu škodlivé
TASR - včera o 16:31
V predvianočnom období sa na trhy aj v Slovenskej republike dostávajú falzifikáty výrobkov, ktoré sa ich dovozcovia a predajcovia snažia čo najskôr predať.
Potravinová banka Slovenska prijíma nepredajný tovar,darcovia si môžu znížiť daň
TASR - včera o 15:01
Potravinová banka Slovenska (PBS) aj počas týchto predvianočných dní odoberá z obchodov, reštaurácií, ako aj od pestovateľov nepredajné potraviny včas, spravidla najneskôr 48 alebo 24 hodín pred skončením lehoty ich spotreby.
Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA klesol
TASR - včera o 15:01
Počet Američanov, ktorí minulý týždeň požiadali o podporu v nezamestnanosti prekvapujúco klesol a dosiahol najnižšiu úroveň od konca októbra, teda za šesť týždňov.
RBI údajne zvažuje predaj Raiffeisen Bank Polska
TASR - včera o 14:46
Rakúska banková skupina Raiffeisen Bank International (RBI) možno predá svoju poľskú dcéru Raiffeisen Bank Polska, ktorá je jej druhou najväčšou zahraničnou bankou v tomto regióne, hneď po ruskej dcére.
Saudská Arábia považuje súčasné kolísanie cien ropy za dočasné a normálne
TASR - včera o 14:46
Súčasné kolísanie cien ropy je len dočasné a "normálne". Vyhlásil dnes saudskoarabský minister ropného priemyslu Ali an-Naimí, ktorý je podľa vlastných slov optimistom a verí, že globálna ekonomika sa vráti k zdravému rastu.
Maloobchodné tržby v Británii v novembri prudko vzrástli
TASR - včera o 12:31
Maloobchodné tržby v Británii v novembri prudko vzrástli, najstrmšie za 10 rokov, a výrazne prekonali odhady ekonómov.
Axa odchádza z rumunského trhu, predáva dcérsku firmu
TASR - včera o 12:01
Francúzska poisťovňa AXA odchádza z rumunského trhu. Dohodla sa na predaji svojej dcérskej spoločnosti v tejto krajine domácim firmám Certinvest a SIF Transilvania.
Strana 1 z 10Staršie