Články jedného autora

Ceny ropy vymazali väčšinu strát, cena Brentu sa vrátila nad 50 USD/barel
TASR - včera o 18:46
Ceny ropy vymazali väčšinu strát zaznamenaných počas dnešného obchodovania, pričom cena ropy Brent sa vrátila nad hranicu 50 USD za barel (159 litrov).
Vydávanie rozhodnutí vo všeobecnom hospodárskom záujme sa meniť nebude
TASR - včera o 18:01
Vydávanie rozhodnutí vo všeobecnom hospodárskom záujme (VHZ) sa meniť nebude. Opozičná strana SaS dnes neuspela v parlamente s návrhom novely zákona o energetike.
Poslanci odmietli niekoľko návrhov zákonov opozičnej SaS
TASR - včera o 18:01
Opozičná strana SaS neuspela dnes v parlamente s niekoľkými návrhmi zákonov. Poslanci Národnej rady (NR) SR odmietli návrh na zvýšenie rodičovského príspevku a príspevku na starostlivosť o dieťa, ako aj návrh na zavedenie nových ukazovateľov týkajúcich sa hospodárenia štátneho rozpočtu.
Mesto podpísalo memorandum s Východoslovenskou distribučnou, a. s.
TASR - včera o 17:16
Mesto Stropkov očakáva v najbližších troch rokov investície do energetiky. Mestskí poslanci na dnešnom rokovaní mestského zastupiteľstva schválili text Memoranda o spolupráci so spoločnosťou Východoslovenská distribučná, a.
Zisk koncernu Coca-Cola v 3. kvartáli prudko klesol, ale prekonal očakávania
TASR - včera o 14:16
Zisk amerického výrobcu nápojov Coca-Cola v 3. kvartáli prudko klesol, ale napriek tomu prekonal očakávania Wall Street.
Spoluprácu výrobcov tepla so školami zavŕšilo otvorenie nového štúdia
TASR - včera o 14:01
Otvorenie výučby v študijnej oblasti zameranej na tepelnú energetiku v rámci študijného odboru mechanik elektrotechnik dnes na pôde Strednej odbornej školy (SOŠ) technickej v Čadci zavŕšilo štvorročnú spoluprácu medzi Slovenským zväzom výrobcov tepla (SZVT) a SOŠ v Čadci, Prievidzi a Trnave.
Summit s Kanadou vo štvrtok je stále možný
TASR - včera o 13:46
Summit s Kanadou vo štvrtok je stále možný, ale Belgičania sa musia sami vyjadriť, nikto nerozhodne za nich.
Nadnárodné firmy v EÚ majú poskytovať daniarom viac informácií
TASR - včera o 13:31
Nadnárodné spoločnosti by mali od budúceho roka daňovým úradom v členských krajinách EÚ každoročne poskytovať správu s bližšími informáciami o svojom podnikaní. Mala by obsahovať napríklad údaje o výnosoch, zisku alebo strate pred zdanením, zaplatenej dani z príjmov, zamestnancoch či majetku firmy za každý štát, v ktorom nadnárodná skupina pôsobí. Vyplýva to z novely zákona o medzinárodnej pomoci a spolupráci pri správe daní, ktorú dnes schválila vláda.
Sociálna poisťovňa za 9 mesiacov vyplatila vyše 1,3 milióna nemocenských dávok
TASR - včera o 13:01
Sociálna poisťovňa (SP) vyplatila v priebehu deviatich mesiacov tohto roka celkovo 1.336.111 nemocenských dávok (nemocenské, ošetrovné, materské, vyrovnávacia dávka) v hodnote vyše 354,01 milióna eur.
Európske akcie padajú, Dax klesol o 1 %
TASR - včera o 13:01
Európske akcie klesajú. Nadviazali na oslabovanie trhov v USA a Ázii. Ďalším negatívnym faktorom je zlacňovanie ropy.
Strana 1 z 10Staršie