Články jedného autora

Biely dom: Zníženie ruských úrokových sadzieb dokazuje chaos
TASR - včera o 20:16 - Názory čitateľov (1)
Neočakávané zníženie úrokových sadzieb ruskej centrálnej banky dokazuje pretrvávajúci chaos v ekonomike krajiny, sčasti aj vďaka sankciám pre ukrajinskú krízu.
Hospodársky rast USA sa v 4. štvrťroku spomalil
TASR - včera o 16:01
Rast amerického hospodárstva sa v poslednom kvartáli minulého roka spomalil, keďže ani vyššie spotrebiteľské výdavky nedokázali vykompenzovať výpadky v iných oblastiach.
Rosnefť nebude schopná obnoviť ťažbu ropy v Karskom mori
TASR - včera o 15:01
Ruská štátna ropná spoločnosť Rosnefť nebude schopná v tomto roku obnoviť ťažbu v Karskom mori, keďže sankcie Západu znemožnili ďalšiu spoluprácu s americkým partnerom ExxonMobil.
Virtuse nevylučuje predaj energo komodít 'pod jednou strechou' aj firmám v SR
TASR - včera o 15:01
Obchodník s emisnými povolenkami Virtuse Energy, po skúsenostiach v obchode s emisiami pre veľké podniky v Európe, najmä v Čechách a na Slovensku a vo veľkoobchode s elektrinou a plynom, začal ponúkať elektrinu a plyn koncovým zákazníkom zo sektora stredných a veľkých podnikov.
Zisk aj tržby výrobcu hračiek Mattel v 4. kvartáli klesli
TASR - včera o 14:01
Najväčší výrobca hračiek v USA spoločnosť Mattel zaznamenala v 4. štvrťroku 2014 výrazný pokles zisku, už piaty kvartál v rade, a o viac ako 50 %.
Qatar Airways kúpili 9,99-% podiel v AIG
TASR - včera o 13:46
Katarská letecká spoločnosť Qatar Airways dnes oznámila, že kúpila 9,99-% podiel v International Airlines Group (IAG), ktorý je materskou spoločnosťou britských aerolínií British Airways a španielskej Iberie.
Google zaznamenal vo 4. kvartáli 2014 rast tržieb aj zisku
TASR - včera o 13:31
Americká internetová spoločnosť Google zaznamenala vo 4. kvartáli 2014 rast tržieb aj zisku. Napriek tomu firma nesplnila očakávania ekonómov.
Slovenská pošta zvýšila od januára ceny za odosielanie niektorých listov
TASR - včera o 12:31 - Názory čitateľov (2)
Slovenská pošta zvýšila od januára tohto roku ceny za odosielanie niektorých listov. Napríklad doporučené listy prvej a druhej triedy do 50 g stoja o 5 centov viac ako v minulom roku.
Ruská centrálna banka nečakane znížila kľúčový úrok, rubeľ oslabil
TASR - včera o 12:31 - Názory čitateľov (5)
Ruská mena dnes oslabila a jej kurz oproti doláru prekročil hranicu 70 RUB/USD po nečakanom rozhodnutí centrálnej banky v Moskve, ktorá oznámila, že znižuje svoju kľúčovú úrokovú sadzbu o dva body na 15 % zo 17 %.
Miera nezamestnanosti v EÚ aj v eurozóne v decembri klesla
TASR - včera o 12:16
Miera nezamestnanosti v eurozóne aj v Európskej únii (EÚ) v decembri mierne klesla, prvýkrát po piatich mesiacoch a dosiahla najnižšiu úroveň od augusta 2012.
Strana 1 z 10Staršie