Články jedného autora

Deutsche Bank dokončila dohodu s úradmi v USA o urovnaní sporu
TASR - 08:46
Nemecká banka Deutsche Bank dokončila dohodu s americkým ministerstvom spravodlivosti. Zaplatí pokutu 7,2 miliardy USD (6,74 miliardy eur) za predaj toxických hypotekárnych cenných papierov v rokoch 2006-2007, teda tesne pred vypuknutím finančnej krízy v roku 2008.
Ceny ropy pokračujú v raste
TASR - 08:01
Ceny ropy aj dnes pokračujú v raste. Dôvodom je oslabenie dolára, ktorého kurz sa pohybuje blízko šesťtýždňového minima.
Británia môže v procese brexitu získať podporu krajín regiónu SVE
TASR - včera o 17:31
Dnešný prejav britskej premiérky Theresy Mayovej k odchodu Veľkej Británie z Európskej únie bol pre finančné trhy dobrou správou, pretože objasnil niektoré záležitosti týkajúce sa brexitu.
Prejav T. Mayovej k odchodu Británie z EÚ výrazne posilnil kurz libry
TASR - včera o 17:01
Kurz britskej libry zaznamenal v popoludňajších hodinách výrazný rast, keď trhy zareagovali na vystúpenie britskej premiérky Theresy Mayovej, v ktorom zverejnila plány odchodu Británie z Európskej únie.
Wal-Mart vytvorí v USA asi 10.000 nových pracovných miest
TASR - včera o 16:16
Najväčší maloobchodný reťazec na svete, americký Wal-Mart, plánuje vytvoriť približne 10.000 nových pracovných miest na domácom trhu.
Hyunnam SK žiada štátnu pomoc 5,9 mil. eur, vytvorí 240 pracovných miest
TASR - včera o 15:01
Žilinská firma Hyunnam SK, s. r. o., žiada štátnu investičnú pomoc na rozšírenie výrobných kapacít v lokalite Krásno nad Kysucou, v okrese Čadca, vo výške 5,9 milióna eur vo forme dotácie na dlhodobý hmotný majetok a úľavy na dani z príjmu.
Brexit bude tvrdý, Británia opustí trh a zavedie kontrolu migrácie
TASR - včera o 15:01
Británia po odchode z Európskej únie (EÚ) opustí aj spoločný európsky trh. Vyhlásila dnes premiérka Theresa Mayová, ktorá tak ukončila špekulácie o tom, že sa Londýn možno pokúsi o tzv.
Väčšina stúpencov brexitu nie je pripravená na zhoršenie osobných financií
TASR - včera o 14:01
Britská premiéra Theresa Mayová sa dnes chystá konečne odhaliť svoju predstavu o brexite. Médiá už niekoľko dní špekulujú, že uprednostní kontrolu migrácie pred prístupom na spoločný európsky trh.
Británia opustí EÚ aj spoločný trh, vyhlásila Mayová
TASR - včera o 14:01 - Názory čitateľov (1)
Britská premiérka Theresa Mayová dnes predstavila princípy, ktorými sa bude riadiť počas rokovaní o odchode svojej krajiny z Európskej únie (EÚ).
Francúzsko vlani znížilo rozpočtový deficit viac, než plánovalo
TASR - včera o 12:46
Francúzsku sa vlani podarilo znížiť rozpočtový schodok viac, než plánovalo, uviedol minister financií Michel Sapin.
Strana 1 z 10Staršie