Články jedného autora

D. Trump potvrdil zvýšenie výdavkov na infraštruktúru a obranu
TASR - 19:46
Americký prezident Donald Trump jeden deň pred dôležitým prejavom v Kongrese potvrdil, že výrazne zvýši výdavky na infraštruktúru a obranu.
Nemecká burza vzrástla, Dax sa zvýšil o 0,16 % na 11.822,67 bodu
TASR - 18:31
Investori na nemeckom akciovom trhu boli po slabom konci minulého týždňa opäť odvážnejší. Kľúčový nemecký index si dnes pripísal 0,16 % a uzavrel na úrovni 11.822,67 bodu.
V januári klesli v USA tzv. rozjednané predaje domov
TASR - 16:46
Menej Američanov v januári podpísalo kontrakty na kúpu domu. Takzvané rozjednané predaje domov v USA padli na najnižšiu úroveň za rok.
Čína sa chce ešte viac otvoriť zahraničným investorom
TASR - 16:31
Čína ešte viac otvorí svoju ekonomiku zahraničným investorom, uviedol dnes nový minister obchodu Čung Šan.
Akcie LSE a Deutsche Börse klesli pre pochybnosti o ich zlúčení
TASR - 14:01
Akcie londýnskej burzy London Stock Exchange (LSE) a Deutsche Börse dnes prudko klesli. Dôvodom sú opätovné pochybnosti o ich zlúčení.
Obchodné dohody EÚ s tretími štátmi podľa štúdie podporili vývoz agroproduktov
TASR - 14:01
Obchodné dohody podporili vývoz poľnohospodárskych výrobkov z Európskej únie a zamestnanosť v tomto aj v ďalších oblastiach ekonomiky, vyplýva zo štúdie, ktorú si nechala vypracovať Európska komisia (EK).
Dôvera spotrebiteľov v Portugalsku dosiahla najvyššiu úroveň za zhruba 17 rokov
TASR - 13:46
Spotrebiteľská dôvera v Portugalsku zaznamenala tento mesiac ďalšie posilnenie, pričom sa dostala takmer na 17-ročné maximum.
Rast objemu úverov v eurozóne sa v januári zrýchlil
TASR - 11:31
Tempo rastu peňažného agregátu M3, ktorý je kľúčovým ukazovateľom stavu hotovosti v ekonomike, zaznamenalo v januári v eurozóne mierne spomalenie, zatiaľ čo rast objemu úverov domácnostiam a súkromnému sektoru sa zrýchlil.
Inflácia v Španielsku zostala vo februári na úrovni 3 %
TASR - 11:16
Medziročná miera inflácie v Španielsku, ktoré je štvrtou najväčšou ekonomikou eurozóny, zostala tento mesiac na januárovej úrovni, ktorá je však najvyššia za viac ako štyri roky.
Spotrebiteľská dôvera vo Fínsku vo februári čiastočne klesla
TASR - 10:16
Nálady fínskych spotrebiteľov sa vo februári mierne zhoršili, napriek tomu je príslušný index aj naďalej nad dlhodobým priemerom.
Strana 1 z 10Staršie