Články jedného autora

Ukrajina musí pred budúcou zimou naplniť svoje zásobníky plynu
TASR - včera o 19:31
Kontinuita zimného energetického balíka, istota tranzitu ruského plynu cez Ukrajinu do EÚ a "dohoda o dohode" ohľadom sporných bodov medzi Moskvou a Kyjevom, sú podľa podpredsedu Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča najväčším prínosom pondelňajších (2.3.) rokovaní ruského ministra energetiky Alexandra Novaka a jeho ukrajinského rezortného kolegu Volodymyra Demčyšyna v Bruseli.
Daňovníci by si nemali nechávať vystavovať potvrdenia na poslednú chvíľu
TASR - včera o 17:46
Sociálna poisťovňa (SP) v súvislosti s blížiacim sa termínom na podávanie daňových priznaní vystavuje fyzickým osobám potvrdenia o poberaní dávok.
Prepustený devízový díler BoE porušil pravidlá bankového tajomstva
TASR - včera o 16:46
Bývalý hlavný devízový maklér Bank of England (BoE) Martin Mallett porušil interné pravidlá o dôvernosti informácií a politiku v oblasti informačných technológií.
Fiat Chrysler zaznamenal najlepší februárový predaj za osem rokov
TASR - včera o 16:01
Automobilový koncern Fiat Chrysler zaznamenal v USA vo februári medziročný vzostup predaja o 5,6 % na 163.596 vozidiel.
V Španielsku vo februári klesol počet nezamestnaných o 300.000
TASR - včera o 13:46
Počet nezamestnaných v Španielsku vo februári výrazne klesol. Ako informuje agentúra DPA, španielske ministerstvo práce dnes oznámilo, že minulý mesiac ich bolo v krajine v porovnaní s februárom 2014 o 300.000 menej.
Americké aerolínie nechcú prepravovaťť kontajnery s batériami
TASR - včera o 13:01
Americká letecká spoločnosť United Airlines informovala, že z bezpečnostných dôvodov prestane prepravovať kontajnery s nabíjateľnými lítiovými batériami do smartfónov, laptopov a elektrických prístrojov.
Rusko uvažuje o zmiernení potravinového embarga voči Grécku a Maďarsku
TASR - včera o 12:31 - Názory čitateľov (7)
Rusko bude hľadať spôsob, ako zmierniť potravinové embargo voči Grécku a Maďarsku tak, aby tento krok bol v súlade s pravidlami Svetovej obchodnej organizácie (WTO).
Spoločnosť RCC uhradila zamestnancom decembrové výplaty, hľadá ďalšie možnosti
TASR - včera o 11:46
Akciová spoločnosť Railway Casted Components (RCC) dnes uhradila svojim zamestnancom meškajúce výplaty za mesiac december 2014. Pracovníci firmy v Prakovciach dostanú tieto peniaze na účty v najbližších dňoch. Vedenie i akcionári zároveň ďalej hľadajú riešenia pre ďalšiu existenciu spoločnosti, ktorej výrobný program zásadne utrpel v dôsledku rusko-ukrajinského konfliktu a následných západných sankcií voči Rusku.
Hľadá dodávateľa na údržbu a opravu obchvatu Čadce a tunela Horelica
TASR - včera o 11:31
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) hľadá dodávateľa na servis a opravy obchvatu Čadce spolu s tunelom Horelica.
Odlev kapitálu z Ruska by mal tento rok dosiahnuť asi 100 miliárd USD
TASR - včera o 11:31
Odlev kapitálu z Ruska by mal tento rok dosiahnuť asi 100 miliárd USD. Povedal to tento týždeň ruský minister financií Anton Siluanov.
Strana 1 z 10Staršie