Články jedného autora

MMF žiada od Cypru ďalšie škrty vo vládnych výdavkoch
TASR - včera o 18:01
Cyprus musí urobiť ďalšie škrty vo vládnych výdavkoch, ak chce splniť jednu z kľúčových podmienok záchranného programu.
Slovenský Soitron vstupuje na britský trh
TASR - včera o 17:31
Slovenská spoločnosť Soitron Group, ktorá podniká v oblasti informačných technológií, založila 100-% dcérsku spoločnosť Soitron Ltd.
Nemecká inflácia sa v júli mierne spomalila
TASR - včera o 16:01
Nemecká inflácia sa v júli mierne spomalila. Informovala o tom agentúra RTTNews. Tempo medziročnej inflácie, meranej na základe harmonizovaného indexu spotrebiteľských cien, v júli kleslo na 0,8 % z 1 % v júni, uviedol vo svojom prvom odhade spolkový štatistický úrad.
Americký súkromný sektor vytvoril v júli menej pracovných miest
TASR - včera o 16:01
Súkromný sektor v USA vytvoril v júli o niečo menej pracovných miest ako v júni. Aj napriek miernemu spomaleniu však tempo tvorby nových miest zostáva zdravé.
Bývanie sa pre ľudí na Slovensku stáva čoraz dostupnejším
TASR - včera o 14:31 - Názory čitateľov (1)
Dostupnosť bývania na Slovensku sa zvyšuje. Trh zaznamenáva čoraz väčšiu aktivitu a ľudí, ktorí si hľadajú strechu nad hlavou, motivujú najmä priaznivé úrokové sadzby úverov na bývanie.
Rusko zakázalo dovoz väčšiny ovocia a zeleniny z Poľska
TASR - včera o 14:01 - Názory čitateľov (5)
Rusko zakázalo dovoz väčšiny ovocia a zeleniny z Poľska. Moskva dodala, že reštrikcie môže rozšíriť aj na zvyšok Európskej únie (EÚ).
HDP Ukrajiny v 2. kvartáli klesol o 4,7 %
TASR - včera o 13:31
Ukrajinská ekonomika sa v 2. kvartáli prepadla medziročne o 4,7 %. Na jej výkone sa negatívne odrazili boje na východe krajiny, ktorý majú pod kontrolou proruskí separatisti.
Čisté bankové výnosy mBank dosiahli za 1. polrok 3,13 milióna eur
TASR - včera o 13:01
V 1. polroku 2014 dosiahli čisté bankové výnosy mBank na Slovensku 3,13 milióna eur, čo predstavuje medziročný nárast o 86 %.
Zvýšila sa maximálna suma dávky v nezamestnanosti
TASR - včera o 13:01 - Názory čitateľov (1)
Maximálna výška dávky v nezamestnanosti, ktorú môže uchádzač evidovaný na úrade práce dostať od Sociálnej poisťovne, sa od 1.
Trenčanom dnes na Štúrovom námestí poradia, ako usporiť energiu
TASR - včera o 12:01
Poradiť ľuďom priamo na ulici, ako usporiť energie a pre koho je vhodné investovať do obnoviteľných zdrojov energie, je hlavným cieľom podujatia Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), ktoré pripravila pre Trenčanov a návštevníkov mesta na dnešné popoludnie na Štúrovom námestí.
Strana 1 z 10Staršie