Články jedného autora

Slovensko-ukrajinské fórum má podporiť ekonomickú spoluprácu
TASR - 12:31
Na rozvoj ekonomickej spolupráce je zamerané štvordňové Slovensko-ukrajinské fórum SUBF 2015, ktoré sa začne v pondelok (20.4.) v Košiciach.
Zamestnanci aj firmy s odloženým priznaním môžu poukázať 2 % neziskovkám
TASR - 11:16
Zamestnanci, ale aj podnikatelia, ktorí si odložili daňové priznanie k dani z príjmov na apríl, môžu časť dane z príjmu do konca apríla poukázať neziskovým organizáciám alebo nadáciám.
Reakcia Jána Figeľa na vyjadrenie GP SR
TASR - včera o 15:01 - Názory čitateľov (22)
Z vyjadrenia generálnej prokuratúry zo dňa 17. apríla 2015 vyplýva, že k vstupu prokurátora do reštrukturalizačného konania Váhostavu stále nedošlo napriek tomu, že príslušný pokyn generálneho prokurátora mal byť vydaný už 26.
Rokovanie predsedu vlády SR so živnostníkmi a stavebnými podnikateľmi
TASR - včera o 14:46 - Názory čitateľov (1)
Dnes, v sobotu 18. apríla 2015 o 16.00 h na Úrade vlády SR bude predseda vlády SR Robert Fico rokovať s predstaviteľmi zväzu živnostníkov a Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska o problémoch vyplývajúcich z reštrukturalizácie podnikov.
L. Žitňanská: Správkyňu treba vylúčiť z reštrukturalizácie Váhostavu-SK
TASR - včera o 13:46 - Názory čitateľov (2)
Reštrukturalizácia Váhostavu-SK nie je v poriadku a neprebieha podľa súčasných platných pravidiel. Na takomto podozrení sa dnes zhodli v rozhlasovej diskusnej relácii RTVS Sobotné dialógy poslankyňa Národnej rady SR Lucia Žitňanská (Most-Híd) a minister spravodlivosti Tomáš Borec (nominant Smeru-SD).
V G20 sa nedohodli na zvýšení hlasovacích práv štátov ako Čína v MMF
TASR - včera o 12:46
Ministri financií a guvernéri centrálnych bánk členských štátov skupiny G20 rokovali na svojej schôdzke vo Washingtone o spôsobe zvýšenia hlasovacích práv rozvíjajúcich sa ekonomík v Medzinárodnom menovom fonde (MMF), keďže USA potrebné zmeny stále neschválili.
Dopredaj fliaš označených starými kolkovými známkami sa má predĺžiť
TASR - včera o 10:31 - Názory čitateľov (1)
Obchodníci by mali mať viac času na dopredaj fliaš s alkoholickými nápojmi označenými starými kolkovými známkami.
Vláda USA tlačí na Grécko, obáva sa negatívnych dôsledkov na svetovú ekonomiku
TASR - včera o 00:31 - Názory čitateľov (9)
Americká vláda dnes apelovala na Grécko, aby zrýchlilo tempo svojich rokovaní so zahraničnými partnermi, ako je Medzinárodný menový fond (MMF) a EÚ.
Kanál Dunaj-Odra-Labe sa v Česku vracia do hry, zadá sa štúdia
České ministerstvo dopravy oživuje plány na stavbu kanála Dunaj-Odra-Labe, ktorého veľkým priaznivcom je český prezident Miloš Zeman.
Samosprávy z troch krajín podporujú budovanie koridoru Via Carpatia
Dohodu o spolupráci pri budovaní Via Carpatia - najkratšej cesty zo severu Európy na juh, podpísali dnes v poľskom Rzeszowe predstavitelia regionálnych samospráv Poľska, Slovenska a Maďarska v rámci medzinárodnej konferencie Via Carpatia – strategická dopravná trasa východných regiónov Európskej únie.
Strana 1 z 10Staršie