Články jedného autora

Deficit zahranično-obchodnej bilancie USA v októbri vzrástol
TASR - 16:01
Deficit zahranično-obchodnej bilancie USA v októbri 2016 podľa očakávania vzrástol. Na príčine bol pokles exportu a nárast importu.
Apple predal rekordný počet hodiniek počas prvého týždňa vianočnej sezóny
TASR - 15:46
Predaj hodiniek Apple Watch počas prvého týždňa vianočnej nákupnej sezóny (ktorá sa v USA začala v tzv.
Lesníci začali s predajom vianočných stromčekov, na trh ich dodajú 5000
TASR - 15:01
Štátny podnik Lesy SR dodá v tomto roku na slovenský trh približne 5000 vianočných stromčekov. Predaj sa na väčšine miest začal už v pondelok (5.
Nezamestnanosť v Poľsku zostala v novembri na októbrovej úrovni 8,2 %
TASR - 15:01
Miera nezamestnanosti v Poľsku zostala v novembri na októbrovej úrovni 8,2 %. Vyplýva to z rýchleho odhadu poľského ministerstva rodiny, práce a sociálnych vecí, ktorý dnes zverejnila šéfka rezortu Elzbieta Rafalská.
Novým šéfom hračkárskej firmy Lego bude prvýkrát cudzinec
TASR - 14:01
Dlhoročný šéf dánskej hračkárskej spoločnosti Lego Jorgen Vig Knudstorp odstúpi ku koncu roka z funkcie a na jeho miesto prvýkrát v histórii dánskej firmy nastúpi cudzinec.
Na transformáciu vlastníckych vzťahov čaká 168.644 ha lesných pozemkov
TASR - 13:46
Na transformácii vlastníckych vzťahov v SR čaká ešte takmer 170.000 hektárov (ha) lesných pozemkov. Uviedlo to Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v návrhu komplexného organizačného, finančného a legislatívneho riešenia problémov, ktoré spomaľujú transformáciu vlastníckych a užívateľských vzťahov k lesným pozemkom.
Témou Metodických dní daňových poradcov boli aj daňové aspekty meny Bitcoin
TASR - 13:16
Viac ako sto účastníkov sa v pondelok 5. decembra stretlo vo Vyhniach (okres Žiar nad Hronom) na Metodických dňoch k dani z príjmov a účtovníctvu organizovaných Slovenskou komorou daňových poradcov (SKDP).
Oslobodenie od odvodu za odňatie pôdy pre významnú investíciu sa zruší
TASR - 12:46
Oslobodenie od odvodu za odňatie poľnohospodárskej pôdy pre významnú investíciu sa zruší. Uviedlo to Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v dôvodovej správe k novele nariadenia, ktoré má v stredu (7. 12.) schváliť vládny kabinet.
Kauza Fischerových boeingov sa vracia, podnikateľ žiada od Česka vyše 3 mld. Kč
TASR - 12:31
Nemecká spoločnosť Aircraftleasing Meier und Fischer (AMF) začala proti Česku medzinárodnú arbitráž.
Ak budú Američania predávať U. S. Steel, vláda o tom bude vedieť prvá
TASR - 12:31
Američania zatiaľ košickú oceliareň U. S. Steel nepredávajú a nie je dôvod podliehať panike. Na diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub v Bratislave to uviedol minister hospodárstva Peter Žiga (Smer-SD). Reagoval tak na medializované informácie o ponukách investorov na kúpu východoslovenských železiarní. Ak by k tomu malo dôjsť, vláda by o tom podľa neho vedela ako prvá.
Strana 1 z 10Staršie