Články jedného autora

Nárok na úrazové dávky si treba uplatniť čo najskôr
TASR - 13:17
Sociálna poisťovňa zaevidovala prípady, kedy zamestnanci, ktorí utrpeli pracovný úraz, si nárok na úrazové dávky, a to náhradu za bolesť aj náhradu za sťaženie spoločenského uplatnenia (SSU), uplatnili až s odstupom niekoľkých rokov po vzniku nároku na tieto dávky.
Väčšina účastníkov prieskumu v Rakúsku je proti ďalšej pomoci Grécku
TASR - 13:01
Až 56 % Rakúšanov sa vyslovilo proti tomu, aby EÚ pomohla Grécku so splácaním jeho dlhu. Ďalšiu pomoc podporilo 38 % respondentov.
Príspevok na starostlivosť o dieťa má stúpnuť o 50 eur
TASR - 11:16
Maximálna suma príspevku na starostlivosť o dieťa by sa mala od budúceho roka zvýšiť z 230 eur na 280 eur mesačne.
Ceny ropy výrazne klesli, cena Brentu sa zosunula k hranici 60 USD/barel
TASR - včera o 21:01 - Názory čitateľov (1)
Ceny ropy dnes zaznamenali výrazný pokles, keď rastúci počet ťažobných zariadení v USA zvýšil obavy, že presýtenie trhu ropou bude pokračovať.
W. Schäuble tlmí očakávania skorej dohody o novej pomoci Grécku
TASR - včera o 20:01
Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble stlmil nádeje, že po referende v Grécku dôjde k skorému uzatvoreniu novej dohody.
Británia zníži ochranu vkladov sporiteľov, viní z toho Brusel
TASR - včera o 19:01 - Názory čitateľov (4)
Britskí sporitelia budú mať od budúceho roka svoje vklady v bankách chránené v menšej miere. Uviedla to dnes britská vláda, ktorá v tejto súvislosti skritizovala pravidlá Európskej únie (EÚ).
Grécky súd dal definitívne zelenú nedeľňajšiemu referendu
TASR - včera o 18:46
Najvyšší grécky administratívny súd dnes podľa očakávaní zamietol odvolanie voči zákonnosti víkendového referenda o úsporných opatreniach a reformách, čím definitívne udelil zelenú nedeľňajšiemu (5.7.) hlasovaniu.
Grécke banky majú hotovosť len do 6. júla, potom to bude závisieť od ECB
TASR - včera o 17:31 - Názory čitateľov (1)
Grécke banky majú do pondelka 6. júla zabezpečený dostatok hotovosti, no po tomto termíne bude financovanie bánk závisieť od Európskej centrálnej banky (ECB).
Šéf EP vyzval Rusko na urýchlený návrat k rokovaniam o dodávkach plynu
TASR - včera o 17:01 - Názory čitateľov (19)
Európsky parlament (EP) vyzval Rusko a Ukrajinu na vzájomné ústupky s cieľom dosiahnuť dohodu o dodávkach plynu potom, ako sa krajiny tento týždeň nedohodli na cene a ruský Gazprom zastavil dovoz plynu na Ukrajinu.
Snina má novú čistiareň odpadových vôd
TASR - včera o 16:46
Novú čistiareň odpadových vôd (ČOV) spustili dnes do skúšobnej prevádzky v meste Snina. Investíciu za viac ako 8 miliónov eur podporila finančne Európska únia (EÚ).
Strana 1 z 10Staršie