Nový program EIT Health môže podporiť aj slovenských inovátorov v zdravotníctve

Podpora cezhraničnej spolupráce v sektore zdravotníctva je cieľom novootvoreného programu InnoStars Connect, ktorú spúšťa európska sieť inovátorov v oblasti zdravia EIT Health. Každý tím vybraný do programu získa paušálnu sumu 10 000 eur na podporu spolupráce medzi účastníkmi a vlastníkmi výzvy, tri z nich môžu získať aj väčšiu finančnú odmenu. Záujemcovia môžu podávať prihlášky do 30. júna. Informovali o tom v piatok mediálni zástupcovia EIT Health.

Zámerom iniciatívy je spojiť start-upy, výskumníkov z malých a stredných podnikov, univerzity a nemocnice v európskych krajinách vrátane Slovenska, aby spolupracovali na vývoji a zavádzaní inovácií. V úvodnom kole partneri InnoStars v Taliansku, spoločnosti Chiesi Group a SYNLAB Italia, hľadajú inovatívne nápady v oblasti včasnej diagnostiky, starostlivosti o pacientov, dodávania liekov a liečby zriedkavých chorôb.

„Prostredníctvom tohto nového programu otvárame inovátorom zo Slovenska dvere k zdrojom, vedomostiam a hlavne kontaktom v rámci našej siete, aby mohli vyvíjať sľubné riešenia naliehavých výziev v oblasti zdravotníctva,“ priblížila manažérka programu Sarah Haddadin, vedúca inovácií v rámci Regionálného inovačného programu EIT (EIT RIS).

EIT Health je sieť inovátorov v oblasti zdravia, ktorá má približne 120 partnerov a je podporovaná Európskym inovačným a technologickým inštitútom (EIT), orgánom Európskej únie (EÚ). Klaster InnoStars je jednou z ôsmich geografických oblastí EIT Health. Zahŕňa polovicu Európy vrátane Slovenska, Českej republiky, Poľska, Maďarska, Talianska a Portugalska, ako aj ďalšie krajiny zahrnuté do EIT RIS – pobaltské štáty, Chorvátsko, Slovinsko, Grécko a Rumunsko.  

Viac o téme: inovácie , výzva , zdravie , zdravotníctvo

Súvisiace články

Aktuálne správy