TikTok ako bezpečnostná hrozba? Európsky parlament zakáže svojim zamestnancom používať aplikáciu v služobných telefónoch

Aplikáciu, ktorú vyvíja čínska spoločnosť ByteDance, na telefónoch svojich zamestnancov už zakázali Európska komisia aj Rada EÚ.

Európsky parlament zakáže svojim zamestnancom používať na služobných telefónoch čínsku sociálnu sieť Tiktok s odvolaním sa na možné bezpečnostné hrozby. Agentúre Reuters to povedal nemenovaný predstaviteľ únie. Zamestnanci nebudú môcť Tiktok používať ani na súkromných zariadeniach, na ktorých majú zároveň nainštalované pracovné aplikácie.

Zaujímaš sa o ekonomiku? Vieš písať? Hľadáme práve teba.
Portál oPeniazoch.sk hľadá posily do svojho tímu. V prípade záujmu podrobnosti nájdeš na tejto webovej stránke.

Aplikáciu, ktorú vyvíja čínska spoločnosť ByteDance, na telefónoch svojich zamestnancov už zakázali Európska komisia aj Rada EÚ. Krokom zdôraznili rastúce obavy ohľadom tejto firmy aj to, či čínska vláda nemôže aplikáciu využívať na zber údajov užívateľov alebo na presadzovanie svojich záujmov. Peking pravidelne popiera, že by mal takéto zámery.

Zákazy TikToku pribúdajú

Dánsky parlament vyzval dnes zákonodarcov a svojich zamestnancov, aby v rámci kybernetickej bezpečnosti nepoužívali aplikáciu TikTok v pracovných telefónoch, pretože „existuje riziko špionáže“. Rakúske ministerstvo vnútra v súčasnosti skúma a zvažuje zákaz tejto sociálnej siete, uviedla dnes tlačová agentúra APA. Aplikáciu už skôr zakázala India.

Kanadská vláda nedávno oznámila, že začne od 1. marca na všetkých svojich zariadeniach blokovať sociálnu sieť TikTok. Podľa kanadských médií sa vláda obáva úniku dát, ktorý by mohol zvýšiť zraniteľnosť voči kybernetickým útokom.

V Spojených štátoch Biely dom nariadil federálnym úradom, že majú 30 dní na to, aby odstránili aplikáciu TikTok zo všetkých vládnych zariadení, napísal dnes server CNN.

Viac o téme: bezpečnosť , ByteDance , Európsky parlament , hrozba , kybernetická bezpečnosť , TikTok

Súvisiace články

Aktuálne správy