Štvrťročný zisk Samsungu prudko vzrástol: Podporili ho vyššie ceny čipov

Prevádzkový zisk juhokórejského výrobcu elektroniky Samsung Electronics sa v tohtoročnom druhom štvrťroku podľa predbežných výsledkov v medziročnom porovnaní viac ako zpätnásťnásobil. Podporil ho rast cien čipov, za ktorým stojí rozmach využívania umelej inteligencie (AI). Firma dnes v predbežnej výsledkovej správe uviedla, že jej prevádzkový zisk vo štvrťroku vzrástol na 10,4 bilióna wonov zo 670 miliárd wonov spred roka.

Samsung je najväčším svetovým výrobcom pamäťových čipov, šikovných telefónov a televízorov. Tržby podniku sa v druhom štvrťroku podľa predbežných údajov medziročne zvýšili o 23 percent na 74 biliónov wonov.

Prevádzkový zisk spoločnosti Samsung bol podľa predbežných údajov najvyšší od tretieho štvrťroka 2022. Prekonal tiež očakávania analytikov, ktorí ho podľa prieskumu spoločnosti LSEG odhadovali na zhruba 8,8 bilióna wonov.

Ceny pamäťových čipov DRAM sa podľa odhadov spoločnosti TrendForce počas druhého štvrťroka zvýšili o zhruba 13 až 18 percent. Ceny pamäťových čipov NAND potom vzrástli o 15 až 20 percent, napísala agentúra Reuters.

Viac o téme: ceny , čipy , predaj , Samsung , tržba , zisk

Súvisiace články

Aktuálne správy