Obľúbená streamovacia služba Slovákov údajne chystá zdražovanie!

Americká streamovacia platforma Netflix plánuje zvýšenie predplatného pri svojej službe neobsahujúcej reklamu. Informoval o tom denník The Wall Street Journal s odvolaním sa na zdroje oboznámené so situáciou.

Firma teraz podľa zdrojov diskutuje o zdražení na viacerých trhoch po celom svete, prvé však budú pravdepodobne na rade Spojené štáty a Kanada.

Presnejšie informácie o termíne zvýšenia cien a rozsahu tohto zvýšenia zatiaľ nie sú k dispozícii, napísal The Wall Street Journal. Spoločnosť Netflix sa k správe odmietla vyjadriť.

Netflix je podľa denníka jedinou veľkou streamovacou platformou, ktorá v uplynulom roku nezvýšila ceny. Namiesto toho sa snažila podporiť svoje tržby opatreniami proti zdieľaniu prístupových hesiel.

Predplatné služby Netflix Standard bez reklamy teraz v Spojených štátoch predstavuje 15,49 dolára mesačne, na Slovensku je to od 7,99 eur do 11,99 eur podľa úrovne kvality streamu a množstva podporovaných zariadení. Na konci júna mal Netflix po celom svete zhruba 238 miliónov predplatiteľov.

Viac o téme: ceny , Netflix , streamovacie platformy , The Wall Street Journal , zdražovanie

Súvisiace články

Aktuálne správy