Nová funkcia WhatsAppu? Umožní upravovať správy do 15 minút od odoslania

Aplikácia na zasielanie správ a multimediálnych súborov WhatsApp umožní svojim užívateľom upravovať správy do 15 minút od ich odoslania. Aplikácia, ktorú vlastní technologický gigant Meta Platforms, tak ponúkne podobnú službu, ako ponúkajú konkurenčné platformy Telegram a Signal, uviedol server BBC.

Nová funkcia bude k dispozícii všetkým asi dvom miliardám užívateľov WhatsApp v najbližších týždňoch. Najväčším trhom aplikácie je India, kde má 487 miliónov užívateľov.

„Sme veľmi radi, že vám môžeme priniesť viac kontroly nad vašimi správami. Od opravy jednoduchého preklepu až po pridanie dodatočného obsahu do správy, „uviedol WhatsApp v príspevku na svojom blogu. „Stačí, ak do 15 minút po odoslaní dlhšie podržíte prst na odoslanej správe a z ponuky vyberiete možnosť ‚upraviť‘ (edit),“ píšu ďalej. Upravená správa bude označená, takže príjemcovia budú vedieť, že obsah bol zmenený. Neuvidia však, ako bola správa počas času upravovaná.

Meta vlastní tiež sociálne siete Facebook a Instagram

Facebook zaviedol funkciu úprav skoro pred desiatimi rokmi. Približne v tom čase Facebook uviedol, že viac ako polovica užívateľov sa pripája na jeho stránky z mobilných telefónov, a pri písaní správ tak viac hrozí, že urobia preklep. Na Facebooku sú tiež upravené správy označené a užívatelia majú k dispozícii tiež informácie o histórii úprav.

Podobne sociálna sieť Twitter vlani uviedla, že umožní platcom užívateľom upravovať svoje tweety, a to niekoľkokrát do 30 minút od ich zverejnenia. Vlastníkom Twitteru je podnikateľ Elon Musk, ktorý vlastní aj ďalšie firmy.

Viac o téme: aplikácia, Meta Platforms, správa, WhatsApp

Súvisiace články

Aktuálne správy