Google bude s pomocou AI testovať funkciu na zistenie krádeže telefónu

Americká spoločnosť Google začne v Brazílii pri šikovných telefónoch s operačným systémom Android testovať novú funkciu, ktorá bude využívať umelú inteligenciu (AI) na zistenie krádeže telefónu a jeho následného uzamknutia. S odvolaním sa na oznámenie firmy o tom dnes informovala agentúra Reuters.

Google bude testovať celkovo tri funkcie pre uzamknutie telefónu. Jedna z nich bude využívať AI na detekciu „obvyklého pohybu spojeného s krádežou“. Ak takýto pohyb zistí, prikročí k uzamknutiu telefónu. Ďalšia funkcia umožní majiteľovi v prípade krádeže uzamknúť telefón na diaľku z iného zariadenia. Tretia funkcia potom telefón zablokuje v prípade, že zostane po dlhý čas bez prístupu k internetu.

Nové funkcie budú môcť majitelia telefónov so systémom Android v Brazílii používať od júla. Následne sa tieto funkcie budú podľa spoločnosti Google postupne zavádzať aj v ďalších krajinách.

Krádeže telefónov predstavujú v Brazílii veľký problém. Počet ukradnutých telefónov v tejto latinskoamerickej krajine, ktorá má okolo 215 miliónov obyvateľov, sa v roku 2022 vyšplhal takmer na jeden milión.

Brazílska vláda koncom minulého roka spustila aplikáciu s názvom Celular Seguro, ktorá užívateľom umožňuje nahlásiť krádež telefónu a zablokovať ho pomocou iného zariadenia patriaceho overenej osobe. Do konca mája sa do aplikácie zaregistrovalo okolo dvoch miliónov osôb a zablokovaných bolo zhruba 50.000 telefónov, uviedlo brazílske ministerstvo vnútra.

Viac o téme: Google , krádež , mobilný telefón , Open AI , technológie , umelá inteligencia

Súvisiace články

Aktuálne správy