Eset spustila bezplatné školenie kybernetickej bezpečnosti pre zamestnancov

Spoločnosť Eset spustila na svojom vzdelávacom portáli bezplatné školenie kybernetickej bezpečnosti pre zamestnancov. Jeho cieľom je poskytnúť im prehľadné poznatky, ktoré posilnia odolnosť ich organizácie pred kybernetickými útokmi. Informoval o tom vo štvrtok PR manažér spoločnosti Peter Blažečka.

„Keďže väčšina kybernetických útokov je postavená na predpoklade zlyhania či zaváhania konkrétneho zamestnanca, povedomie o kybernetických hrozbách zohráva kľúčovú úlohu v celkovom zabezpečení firmy,“ uviedol riaditeľ marketingu a korporátnej komunikácie spoločnosti Eset Peter Ohrajter.Prostredníctvom školenia sa oboznámia s najbežnejšími typmi hrozieb a s opatreniami, ktoré by mali dodržiavať. Školenie pozostáva z piatich okruhov, a to ako sa vyhnúť malvéru, bezpečné používanie internetu, ochrana bezpečnými heslami, bezpečie e-mailovej komunikácie a ochrana pred cielenými hrozbami.

Každý z okruhov zahŕňa viacero tém, ktoré sú spracované vo forme videí a textov. Používatelia majú na školenie neobmedzený čas a môžu sa zamerať na vybrané témy. Na záver každej témy sú zhrnuté kľúčové poznatky o danej problematike.„Súčasťou školenia je aj test vedomostí o digitálnej bezpečnosti, ktorý vychádza z tém a obsahu tohto školenia. Po absolvovaní testu si môže používateľ skontrolovať svoje odpovede vo vyhodnotení, ako aj poslať potvrdenie s výsledkom testu na svoj mail,“ uzavrela spoločnosť.

Viac o téme: Eset , Internet , kybernetická bezpečnosť , školenie , technológie , zamestnanci

Súvisiace články

Aktuálne správy