Apple na začiatok výročnej konferencie predviedol funkcie umelej inteligencie

Spoločnosť Apple prvý deň svojej výročnej konferencie pre vývojárov predstavila technológiu umelej inteligencie (AI) nazvanú Apple Intelligence. Tá má byť integrovaná do radu jej aplikácií. Firma sa tak snaží stať tvárou generatívnej AI pre spotrebiteľov a získať náskok pred konkurenčným Microsoftom, uviedla agentúra Reuters.

Technológia AI Applu má poháňať nové nástroje, vrátane tých, ktoré dokážu generovať text a obrázky a majú schopnosti získavať a analyzovať informácie. Apple tiež oznámil spoluprácu s firmou OpenAI, vďaka ktorej sa dostane technológia generatívnej AI tejto firmy a jej chatbot ChatGPT do zariadenia Applu.

Apple začal päťdňovú konferenciu ponukou podrobností o najnovšom operačnom systéme pre svoju náhlavnú súpravu pre zmiešanú realitu Vision Pro a pre iPhone. Uviedol, že softvér iOS 18 umožní lepšie prispôsobenie domovskej obrazovky iPhonu a obsahuje vylepšené verzie interných aplikácií. Nový softvér bude tiež obsahovať funkciu umožňujúcu zamknúť určitú aplikáciu, čo pomôže chrániť citlivé informácie.

Vývojársku konferenciu Apple každoročne využíva na to, aby predstavil aktualizácie svojich aplikácií a operačných systémov a ukázal vývojárom nové nástroje, ktoré budú môcť vo svojich aplikáciách používať. Tentoraz sa však hrá o viac ako na predchádzajúcich podobných podujatiach, upozornil Reuters. Výrobca iPhonov sa snaží uistiť investorov, že neprehral boj s Microsoftom o umelú inteligenciu, aj keď možno prehral niekoľko kôl.

prvý zákon o systémoch umelej inteligencii môže byť realitou
Prvý zákon o systémoch umelej inteligencie môže byť realitou. Foto: SITA/AP

Podľa analytikov bude musieť Apple drvivej väčšine zo svojej viac ako jednej miliardy užívateľov, z ktorých väčšina nie sú technologickí nadšenci, ukázať, prečo by mali chcieť nový druh AI. Očakáva sa tiež, že firma predstaví prepracovanú hlasovú asistentu Siri. Akcie Applu zatiaľ na oznámenie z vývojovej konferencie reagujú poklesom a strácajú 1,6 percenta.

Viac o téme: Apple , konferencia , Microsoft , umelá inteligencia AI

Súvisiace články

Aktuálne správy