Prvá stavebná sporiteľňa (SSPSS)

Názory čitateľov
26. 11. 2020   sasanka 22@hotmail.com
Nikdy si neberte žiadnu pôžičku v PSS, zaplatíte raz takú sumu, napr.si vezmete 30 000 eur a chcú od vás s úrokmi zaplatiť 68000 eur. Je to vôbec normálne? Naše slovenské ,vraj "právne" zákony , podporujú PSS. Zďaleka sa vyhnite PSS, radšej hociktorá iná banka. PSS vás naláka, ale potom zistíte, že ušili na vás búdu.
28. 8. 2020   anonym
Prvú stavebnú sporiteľňu určite neodporúčam, úver som vybavoval takmer 2 mesiace no aj tak som ho nedostal lebo mám nejaké zamietnuté pôžičky v registri z minulosti. Zbytočne dlhý proces naťahovania, preveriť si to mohli hneď na začiatku a nie ma zbytočne naťahovať a sľubovať. Ďalej veľmi neochotný prístup a správanie, zbytočné dokladovanie a celkovo strata času a peňazí. Potom som sa obrátil so žiadosťou na SLSP, kde som klientom a vediem bankový účet. V SLSP mi úver schválili ihneď a peniaze som mal na účte do pár minút, všetko som to vybavil cez mobil a za pár minút, nemusel som nikam chodiť a nosiť potvrdenia ako to bolo v prípade PSS, kde mi nakoniec povedali že mi úver nebudú môcť poskytnúť z dôvodu, ktorý som uviedol na začiatku. Išlo o úver 30 000€.
30. 6. 2020   anonym
Ano, aj ja mam veľmi zlu skúsenosť mam taky dojem že z klientov robia hlupakov a všetke tri stavebne spoločnosti 536247
26. 5. 2020   Patres
Tiež to mám veselé s PSS. Požiadal som o úver s tym že vyplatím iný a natiahol by som tak dobu splácania a teda aj mensie splátky a obch. Zástupca mi vravel že ako zdokladovanie využitia môžem priniesť potvrdenie o vyplatenom úvere z predošlej banky. Všetko som vybavil a ked som inemu zástupcovi (na pobočku) priniesol potvrdenie o vyplatení tak mi povedali že sa to nedá ze musim priniesť bločky a faktúry, takže teraz zháňam uz rok bločky kedze nikto zo znamych momentálne nestavia a nepreraba navyse väčšina ma faktúry na meno
31. 3. 2020   pet606er@azet.sk
Nikdy viac PSS !!!
Ako sa tu už viac krát písalo, zavádzajú, klamú a sami nevedia čo v tých zmluvách majú.
Ja som mal veľa starostí so zaobstarávaním a rekonštrukciou nového bývania a nevenoval som dostatočnú pozornosť zmluvám v PSS, rátal som s tým čo mi povedal ich obchodný zástupca priamo v centrále na bajkalskej.
Zbehli sme spolu verbálne podmienky, zmena zo stav. sporenia na úver.
Účel použitia bol kúpa nehnuteľnosti. V podstate jeho dofinancovanie z dôvodu hypo od VUB 80%.
Tento špecialista mi všetko potvrdil a ubezpečoval o bezproblémovej zmene a schválenia úveru.
Už v prvom prípade bol problém a skoro tri mesiace mi žiadne peniaze nechodili (po komplet zdokladovaní účelu). Vlastné zdroje pri tomto úvere som ma viac ako 40%.
Druhý problém nastal, že pošlú len 90 % sumy a spoliehajú sa na ďalšie zdokumentovanie účelu použitia. (ten som im raz už dal, takže zbytočný úkol navyše)
Po čase, keď som asi 4 mesiace čakal na spomínané peniaze som sa skontaktoval opäť s obch. zástupcom pss. Ten prekvapený, že sa nič neposunulo.
Prezistovanie stavu ďalších pár týždňov trvalo.
Po čase, keď sa dotyčný stále neozýval som opäť musel vyhľadať osobne zák. centrum.
Tu mi povedal, že účel úveru nieje možné schváliť. Samozrejme bez udania dôvodu, na ktorý som sa viac krát snažil informovať ...
Poskytol mi možnosť zmeniť účel použitia na rekonštrukciu, samozrejme nevidel som inú možnosť ako to prijať.
Keďže sme vykonávali väčšiu rekonštrukciu, mali sme pár bločkov, tak som ich zaniesol a opäť vyčkával.
Samozrejme znovu problém rovnaký, nikdo Vás nebude kontaktovať, pokiaľ sa jedná o zamietnutie žiadosti.
To mi prosím niekto vysvetlite, prečo človeka takto veľa naťahujú.
V mojom prípade sa asi nikdy nedočkám svojich peňazí , ani po splatení úveru. PSS je mi dlžná 3 000 €. ktoré už skoro rok splácam.
Zákazníka si vôbec nevážia, neinformujú o prípadnom zamietnutí žiadostí a nechávajú Vás čakať, pokiaľ sa im neozvete asi až do smrti.
Dúfam, že to niekto prečíta a z diaľky obíde PSS.
Sporiaci produkt som považoval za super, mal som 3% úrok a stačilo mi to ako bežne sporiaci na budúcnosť.
Momentálne ale takto výhodné podmienky nemajú, takže ani sporenie sa tu nevypláca.
5. 3. 2020   tb
Absolutne zavadzajuce a nekorektne jednanie. Vedome zavadzaju klienta aby mu nasporene peniaze nevyplatili ale drzali dalsie 1-2 mesiace. Pritom sa ohanaju ich vseobecnymi podmienkami.
kto nechce mat problemy a zbytocny stress, PSS a ich neschopnym ludom sa vyhnite. Darmozraci co si vedia len poplatky strhavat
28. 2. 2020   Daniela S.
PSS nemá korektné a férové jednanie s klientom,mám veľmi zlú skúsenosť a okrem toho sa vôbec neopláca,investícia nulová.!!!
28. 2. 2020   Daniela
Z vlastnej skúsenosti NEODPORÚČAM!Ak nechcete mať problémy,nevstupujt e do PSS.Nie sú tam žiadne výhody,ani sporenie aaneoplatí.Budete v mínuse.!!!Veľmi zlá skúsenosť.
28. 2. 2020   anonym
Nemám dobré skúsenosti s PSS,ako sa hovorí:keď vtáčka lapajú...Nasľubujú toho veľa,ale viac zoberú ako dajú.Z vlastnej skúsenosti neodporúčam.Dostala som menej ako som tam vložila.Za všetko strhávajú vo výpizoch,takže výsledok šetrenia je až mínusový.
1/22staršie