Prvá stavebná sporiteľňa (SSPSS)

Názory čitateľov
31. 3. 2020   pet606er@azet.sk
Nikdy viac PSS !!!
Ako sa tu už viac krát písalo, zavádzajú, klamú a sami nevedia čo v tých zmluvách majú.
Ja som mal veľa starostí so zaobstarávaním a rekonštrukciou nového bývania a nevenoval som dostatočnú pozornosť zmluvám v PSS, rátal som s tým čo mi povedal ich obchodný zástupca priamo v centrále na bajkalskej.
Zbehli sme spolu verbálne podmienky, zmena zo stav. sporenia na úver.
Účel použitia bol kúpa nehnuteľnosti. V podstate jeho dofinancovanie z dôvodu hypo od VUB 80%.
Tento špecialista mi všetko potvrdil a ubezpečoval o bezproblémovej zmene a schválenia úveru.
Už v prvom prípade bol problém a skoro tri mesiace mi žiadne peniaze nechodili (po komplet zdokladovaní účelu). Vlastné zdroje pri tomto úvere som ma viac ako 40%.
Druhý problém nastal, že pošlú len 90 % sumy a spoliehajú sa na ďalšie zdokumentovanie účelu použitia. (ten som im raz už dal, takže zbytočný úkol navyše)
Po čase, keď som asi 4 mesiace čakal na spomínané peniaze som sa skontaktoval opäť s obch. zástupcom pss. Ten prekvapený, že sa nič neposunulo.
Prezistovanie stavu ďalších pár týždňov trvalo.
Po čase, keď sa dotyčný stále neozýval som opäť musel vyhľadať osobne zák. centrum.
Tu mi povedal, že účel úveru nieje možné schváliť. Samozrejme bez udania dôvodu, na ktorý som sa viac krát snažil informovať ...
Poskytol mi možnosť zmeniť účel použitia na rekonštrukciu, samozrejme nevidel som inú možnosť ako to prijať.
Keďže sme vykonávali väčšiu rekonštrukciu, mali sme pár bločkov, tak som ich zaniesol a opäť vyčkával.
Samozrejme znovu problém rovnaký, nikdo Vás nebude kontaktovať, pokiaľ sa jedná o zamietnutie žiadosti.
To mi prosím niekto vysvetlite, prečo človeka takto veľa naťahujú.
V mojom prípade sa asi nikdy nedočkám svojich peňazí , ani po splatení úveru. PSS je mi dlžná 3 000 €. ktoré už skoro rok splácam.
Zákazníka si vôbec nevážia, neinformujú o prípadnom zamietnutí žiadostí a nechávajú Vás čakať, pokiaľ sa im neozvete asi až do smrti.
Dúfam, že to niekto prečíta a z diaľky obíde PSS.
Sporiaci produkt som považoval za super, mal som 3% úrok a stačilo mi to ako bežne sporiaci na budúcnosť.
Momentálne ale takto výhodné podmienky nemajú, takže ani sporenie sa tu nevypláca.
5. 3. 2020   tb
Absolutne zavadzajuce a nekorektne jednanie. Vedome zavadzaju klienta aby mu nasporene peniaze nevyplatili ale drzali dalsie 1-2 mesiace. Pritom sa ohanaju ich vseobecnymi podmienkami.
kto nechce mat problemy a zbytocny stress, PSS a ich neschopnym ludom sa vyhnite. Darmozraci co si vedia len poplatky strhavat
28. 2. 2020   Daniela S.
PSS nemá korektné a férové jednanie s klientom,mám veľmi zlú skúsenosť a okrem toho sa vôbec neopláca,investícia nulová.!!!
28. 2. 2020   Daniela
Z vlastnej skúsenosti NEODPORÚČAM!Ak nechcete mať problémy,nevstupujt e do PSS.Nie sú tam žiadne výhody,ani sporenie aaneoplatí.Budete v mínuse.!!!Veľmi zlá skúsenosť.
28. 2. 2020   anonym
Nemám dobré skúsenosti s PSS,ako sa hovorí:keď vtáčka lapajú...Nasľubujú toho veľa,ale viac zoberú ako dajú.Z vlastnej skúsenosti neodporúčam.Dostala som menej ako som tam vložila.Za všetko strhávajú vo výpizoch,takže výsledok šetrenia je až mínusový.
19. 12. 2019   Agnesa
Dobrý deň prajem. My už jeden úver v PSS máme. Vydokladovali sme ako žiadali. Požiadali sme si o navýšenie a tam bol bod úrazu. Navýšiť sme chceli o 10.000 ale preverovali si nás (do roku 2002) neviem prečo a začo tam niečo vyskočilo načo požadovali spätne doklad o splatení. Takmer 18 rokov dozadu? Partner išiel do SLSP požiadal o spotrebný síce na 8 rokov ale do 10 min. mal na účte peniaze a u nich nič nevyskočilo, nič sme nemuseli dokladovať a nerobili problémy nakoľko u nich máme Hypo čo riadne a včas splácame. Budúci rok v máji budeme navyšovať Hypotéku. Splatíme PSS a máme od nich pokoj. Celý ten systém schvaľovania a preverovania je smiešny. Od podania žiadosti môžu ubehnúť aj tri týždne kým dostanete nejakú odpoveď kladnú alebo zápornú. V iných bankách podpíšete a čerpáte. Tu zadáte žiadosť, overenie v centrále cca. pri dobrej nálade overujúceho od doručenia dokumentácie 3-4 prac-dni.+-1 deň ak sa do niečoho obuje. Potom podpíšete zmluvu ak má dobrú náladu a pošle to bez chybovosti odsúhlasené. Po podpise zmluvy ďalšie 3-4 dni kým prezrú ešte raz podklady a zmluvnú dokumentáciu. A keď je to aj na 2 pokus v poriadku tak vám čerpajú. Že vraj všetky banky vidia tie isté registre tak ako aj PSS ale napriek tomu je tam badateľní iný prístup. Je to síce super že vám spotrebný úver rozpíšu na 30 rokov. Ale požadujú množstvo potvrdení spoplatnených aj nespoplatnených čo ostatné inštitúcie nie. Všelijaké čestné prehlásenia atď. a ani potom neuvidíte ani cent navyše. Prejdete cca 200m do inej inštitúcie a tam nie je žiadny problém. Pre mňa záhada systému. Úver v PSS riadne splácame tak ako aj Hypotéku v SLSP. Človek by si myslel že ak vidia že máte dobrú splátkovú disciplínu nie ste nikdy v omeškaní atď. máte aj lepšie podmienky a lepší prístup. Bohužiaľ iba sen .Ostala som sklamaná a znechutená celým tým naťahovaním. Keď musíte každý deň volať, informovať sa lebo oni vám nezavolajú, pobehať pre potvrdenia všetko či v práci alebo banky atď. A potom vám po 3 týždňoch čakania. Oznámia že potrebujú potvrdenie 18 rokov staré. Aj keď tvrdia že si musia prezrieť vašu úverovú históriu len 12 mesiacov dozadu. Tak čo hľadajú 18 rokov vzad? PSS u mňa týmto v budúcom roku končí radšej hociktorá banka. Ale už nikdy viac oni.
22. 1. 2020   Anonnym
My máme ten istý problém .. v októbri sme dávali zálohu na rezerváciu domu .. v slsp hypo schválená. V decembri sa mala podpisovať zmluva o kúpe domu. No nemôžme sa nikde pohnúť lebo teraz majú problém s dofinancovaním. Človek už je zúfalý a nevie ako ďalej sa už pohnúť.. šak to na nervy. Keby človek vedel tak nikdy.. nikdy viac
3. 12. 2019   anonym
Dobry vecer ziadala som si PPS medzi uver no zasiahol tam exekutor pre 190 eur .tu sumu exekutorovi chcem zapatit poradimi niekto za kolko dni to exekutor odblokuje dakem
31. 10. 2019   anonym
PSS celé zle, za pochodu menené podmienky (a potom z Vás robia hlupákov, že to bolo ináč). V pondelok alebo utorok mali byť zaslané peniaze na účet predávajúceho, bol štvrtok a ešte stále nič, pričom na ich potvrdenie bola viazaná hypotéka. Vybrať peniaze a utekať.
27. 6. 2019   Anonym
My sme od prvej stavebnej žiadali ťahá sa to od februára a keď už sme dali žiadosti tak nám povedali ze z ich strany je všetko v poriadky ale ze neschválil lebo sme žiadalo aj v inej banke. Tomu nerozumiem
novšie2/23staršie