Spoločnosť Just Eat v Británii mení model, všetci jej kuriéri budú živnostníci

Holandská internetová služba pre rozvoz jedla Just Eat Takeaway v Británii prejde na model takzvanej zákazkovej ekonomiky, jazdiť pre ňu budú len živnostníci. Doteraz tam táto najväčšia služba svojho druhu v Európe menšiu časť svojich kuriérov zamestnávala na plný úväzok. Reorganizácia sa dotkne 1870 zamestnancov, prevažne vodičov, napísala v utorok agentúra Reuters.

Deväť z desiatich jedál objednaných v Británii cez Just Eat rozvezú živnostníci. Tie používajú aj služby Deliveroo či Uber a Just Eat sa sťažuje, že sa tak ocitá v konkurenčnej nevýhode.

Reorganizácia sa dotkne 1700 kuriérov zamestnaných britskou službou Scoober, ktorá spadá pod Just Eat. Dostanú šesťtýždňovú výpoveď. Podobne sa model zamestnania zmení pre 170 ľudí z prevádzkového oddelenia.

Just Eat uviedla, že zachová model zamestnaných kuriérov vo väčšine častí kontinentálnej Európy. V Írsku a na Slovensku spoločnosť využíva model takzvanej zákazkovej ekonomiky, pracujú pre ňu teda živnostníci. Vo Francúzsku Just Eat zamestnáva kuriérov v Paríži, ale nie v iných mestách. Vo zvyšku Európskej únie svojich kuriérov zamestnáva.

Viac o téme: Just Eat, Veľká Británia, zamestnanci, zamestnanie, živnostníci

Súvisiace články

Aktuálne správy