Ruský nástupca McDonald’s rozširuje svoju sieť aj v susednom Kazachstane

V Kazachstane sa v stredu otvorilo niekoľko ďalších reštaurácií, ktoré v minulosti fungovali pod značkou McDonald’s. Ale bez známeho loga, keďže americký gigant rýchleho občerstvenia opustil krajinu pre problémy so zásobovaním.

Spoločnosť Food Solutions KZ, ktorá v minulosti prevádzkovala miestnu franšízu McDonald’s, uviedla, že v hlavnom meste Astana obnovujú prevádzku tri reštaurácie. Dodala, že informácie o ich novom názve a menu zverejní čoskoro.

Na znovuotvorených reštauráciách už nie je logo McDonald’s a jediné žlté M bolo len v ozname „My Otkryty“ (Sme otvorení). Názvy položiek v ponuke boli tiež mierne pozmenené.

Už v pondelok (23. 1.) sa opäť otvorili niektoré z bývalých reštaurácií McDonald’s v Almaty, najväčšom meste a hospodárskom centre Kazachstanu.

McDonald’s otvoril svoju prvú reštauráciu v stredoázijskej krajine v roku 2016 a celkom tam mal 24 reštaurácií v šiestich mestách. Miestnu franšízu pritom prevádzkoval Kairat Boranbajev, príbuzný prvého prezidenta Kazachstanu Nursultana Nazarbajeva.

Obvinený prevádzkovateľ

Boranbajev, 14. najbohatší človek Kazachstanu v roku 2021, podľa časopisu Forbes, bol vlani v marci obvinený zo sprenevery.

McDonald’s začiatkom januára zatvoril svoje reštaurácie v Kazachstane pre problémy s dodávkami. Kazašské ministerstvo poľnohospodárstva neskôr uviedlo, že po vlaňajšom odchode McDonald’s z Ruska sa vyskytli problémy s dodávkami mäsa a iných produktov z tejto krajiny.

Americký reťazec rovnako ako mnohé západné značky opustil Rusko minulý rok po invázii na Ukrajinu. Ruskú sieť reštaurácií McDonald’s kúpil miestny držiteľ licencie Alexander Govorov, ktorý ich v júni otvoril pod novou značkou Vkusno & točka.

Viac o téme: Kazachstan , McDonald's , potraviny , Rusko , Vkusno i točka

Súvisiace články

Aktuálne správy