Impérium najbohatšieho muža planéty naďalej posilňuje, jeho hodnota prepisuje rekordy

, ČTK/red

Akcie francúzskej spoločnosti LVMH sa v utorok dostali na rekord, čím trhová kapitalizácia skupiny po prvý raz stúpla nad 400 miliárd eur. Firma, ktorá sa venuje predaju luxusného tovaru, si tak upevnila pozíciu najhodnotnejšej európskej spoločnosti. Uviedla to agentúra Reuters.

LVMH sa rovnako ako iné spoločnosti zamerané na luxusný tovar silne angažuje v Číne. Tento rok tak ťaží z rýchleho znovuotvárania druhej najväčšej ekonomiky sveta. Podľa niektorých analytikov by však ďalší rast ceny akcií mohol byť ťažší.

Cena akcií firmy v utorok stúpla až tesne pod 800 eur za kus. Podľa rýchleho prepočtu agentúry Reuters sa tak trhová kapitalizácia firmy zvýšila nad 400 miliárd eur.

Rodinný biznis

Zakladateľ a riaditeľ LVMH Bernard Arnault pritom tento mesiac posilnil rodinný vplyv vo firme. Svoju dcéru Delphine Arnaultovú vymenoval za šéfku značky Christian Dior, ktorá je súčasťou koncernu. Päť podnikateľových detí už v skupine LVMH pracuje.

Agentúra Bloomberg minulý mesiac uviedla, že Arnault zosadil z pozície najbohatšieho človeka na svete Elona Muska. Prvýkrát tak na čele rebríčka najbohatších ľudí zostavovaného Bloombergom stanul Európan. K rovnakému výsledku došiel aj časopis Forbes, ktorý poradie najbohatších ľudí stanovuje na základe odlišnej metodiky.

Viac o téme: akcie , Bernard Arnault , Bloomberg , Christian Dior , Čína , Forbes , LVMH , majetok , trhová kapitalizácia

Súvisiace články

Aktuálne správy